FINAŁ A MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK STARSZYCH ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI2014-04-02

Już w ten weekend w Mrzeżynie zostanie rozegrany Finał "A" Mistrzostw Polski w kategorii Juniorek Starszych. O miano najlepszej drużyny w Polsce powalczą MLUKS Jedynka Trzebiatów, Energa Olimpia Osowa Gdańsk, PUKS Trzebinia oraz UKS 85 Mokotów Warszawa.

Droga gospodarza turnieju do finału była prosta. Łatwo wygrana grupa, w której Jedynka odniosła 7 zwycięstw i zanotowała jedną porażkę. Następnym krokiem do awansu był półfinał rozgrywany w Mrzeżynie. Jedynka łatwo rozprawiła się w nim z Juniorem Kębłowo, Ambrą Ożarów Mazowiecki oraz  Energą Gdańsk, z którą zwyciężyła dopiero po serii rzutów karnych. W poprzednim sezonie Jedynka Trzebiatów zdobyła srebrny medal, przegrywając tylko z Podhalem Nowy Targ. Wiemy, że Podhale nie obroni tytułu Mistrza Polski, więc przed Jedynką wielka szansa.

Energa Gdańsk to kolejny zespół, który zagra w ten weekend w Mrzeżynie. Zespół z Gdańska w grupie zajął drugie miejsce, tuż za Jedynką Trzebiatów. W półfinale Energa wygrała z Ambrą Ożarów Mazowiecki, oraz Juniorem Kębłowo i musiała uznać wyższość Jedynce. Warto przypomnieć, że pierwsza bramka dla Energi w meczu z Ambrą została strzelona gdy do końca tercji zostały 4 dziesiąte sekundy. Kto wie jak potoczyłoby się  spotkanie, gdyby nie bramka Marty Chudyszewicz.

PUKS Trzebinia to zwycięzca Półfinału "B". Zawodniczki nie miały litości dla rywalek i okazały się bezkonkurencyjne. Wygrały wszystkie 3 spotkania. Należy podkreślić, że Justyna Trębacz, Dominika Kołodziej, Anita Jeleńska i Ewelina Turek znalazły się w drużynie All - Stars turnieju, a Katarzyna Pabis została wybrana MVP turnieju. Niewątpliwie PUKS Trzebinia będzie liczyć się w walce o złoto.

UKS 85 Mokotów Warszawa uzupełnia stawkę finalistów. Zespół z Warszawy wygrał swoją grupę a następnie zajął drugie miejsce w półfinale rozgrywanym w Trzebini. W porównaniu z poprzednim sezonem drużyna poprawiła swoją grę. Zespół z Warszawy składa się z zawodniczek Orląt Warszawa, Dzikich Gęsi Zielonka i 85 Mokotów Warszawa. Trzeba przyznać, że ten zespół ma wielkie szanse na medal Mistrzostw Polski.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

2014-04-04 (Piątek)  PUKS Trzebinia - KS Energa Olimpia Osowa Gdańsk
2014-04-04 (Piątek)  UKS 85 Mokotów - MLUKS Jedynka Trzebiatów 

2014-04-05 (Sobota)  PUKS Trzebinia - UKS 85 Mokotów 
2014-04-05 (Sobota)  MLUKS Jedynka Trzebiatów - KS Energa Olimpia Osowa Gdańsk

2014-04-06 (Niedziela)  KS Energa Olimpia Osowa Gdańsk - UKS 85 Mokotów
2014-04-06 (Niedziela)  MLUKS Jedynka Trzebiatów - PUKS Trzebinia

Przed turniejem o kilka słów poprosiliśmy czołowe zawodniczki zespołów, które powalczą o miano Mistrza Polski w kategorii Juniorek Starszych, oto co powiedziały:

Alicja Chełstowska (MLUKS Jedynka Trzebiatów) - Sezon wkracza już w decydującą fazę i przed nami finał zmagań o Mistrzostwo Polski juniorek. Mimo, że wygrałyśmy półfinał to uważam że nie zagrałyśmy tak jak powinnyśmy. Naszym celem jest oczywiście walka o złoto lecz jeśli chcemy o nie walczyć musimy się jeszcze bardziej przyłożyć i zagrać dużo lepiej niż to miało miejsce we wcześniejszych spotkaniach. Pewności siebie i motywacji doda nam zarówno fakt, że zagramy przed własną publicznością jak i powrót do składu po kontuzji naszej ostoi defensywy - Agaty Kownackiej. Wierzę, że jesteśmy w stanie zagrać tak by w niedzielę móc cieszyć się z Mistrzostwa. Dla mnie osobiście będzie to pierwszy Finał w karierze dlatego podchodzę do niego jeszcze bardziej zmobilizowana. Emocji na pewno nie zabraknie, dlatego zapraszam wszystkich kibiców. Liczymy na Wasz doping. :)

Aleksandra Szychta (Energa Olimpia Osowa Gdańsk) - W najbliższy weekend wybierzemy się na finał MP juniorek starszych do Mrzeżyna. Będzie to szósty raz z rzędu kiedy nasz klub zagra w finale. W zeszłym roku nam się nie udało i zajęłyśmy 4 miejsce, w tym roku postaramy się zagrać jak najlepiej i powalczyć o miejsce na podium. W półfinale mimo kontuzji naszej Laury, pokazałyśmy ze potrafimy w niepełnym składzie wygrywać mecze i to samo chcemy udowodnić na MP. W pierwszym spotkaniu zmierzymy się z drużyną z Trzebini. W tym sezonie nie miałyśmy okazji z nimi grać i o ich stylu gry nie wiemy za wiele. Jest to silna drużyna, która nie podda się bez walki. Wierzymy w to, że to my zejdziemy z boiska z kompletem punktów i tym akcentem zaczniemy finały. Kolejnego dnia podejmiemy się dobrze nam znanego zespołu MLUKS Jedynka Trzebiatów. W danym sezonie nie raz spotkałyśmy się z tym klubem i dobrze się znamy „+” Jedynka Trzebiatów w tym sezonie mierzy na najwyższe miejsce na podium, wiec będą zawzięcie walczyły o zwycięstwo, a dodatkowo będą grać u siebie, wiec mogą liczyć na liczne wsparcie kibiców. My udowodniłyśmy na półfinałach, że i z tą drużyną jesteśmy w stanie wygrać. Ostatniego dnia przyjdzie nam się zmierzyć z drużyną UKS 85 Mokotów Warszawa, nie wiemy czego się spodziewać, nie miałyśmy okazji zagrać z nimi. W najbliższy weekend chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, dostarczyć jak najwięcej emocji kibicom, zagrać jak drużyna i wyjść z meczu z myślą, że dałyśmy z siebie wszystko. Na finał przygotowujemy się od początku sezonu, ciężko pracowałyśmy na to aby się w nim znaleźć. Na dzień dzisiejszy nie zakładam kto zdobędzie mistrzostwo, podczas meczy może się wszystko zdarzyć. Do Mrzeżyna jedziemy z pozytywnym nastawieniem, aby zagrać jak najlepiej i wyjechać w dobrym humorze i jak najlepszym miejscem. :)

Karolina Damps (Energa Olimpia Osowa Gdańsk) - Niespełna dwa tygodnie temu rozegrałyśmy na Mrzeżyńskim parkiecie Półfinał Mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych. Naszym celem było dostanie się do Finału A. Po ciężkiej i zaciętej walce udało nam się! Teraz przed nami prawdziwe starcie. W finale znalazły się cztery najmocniejsze zespoły z całej Polski. Każda z drużyn pragnie jednego - złotego medalu. Mecze na pewno nie będą łatwe, każdy walczyć będzie do ostatniego gwizdka. Trenowałyśmy cały sezon równie mocno więc przed finałami dużo się nie zmieniło. Uważam, że jesteśmy mocnym zespołem, mimo kontuzji naszej podstawowej zawodniczki nie poddajemy się i ambitnie powalczymy o mistrza. Mimo, że gospodarzem spotkania jest MLUKS Jedynka Trzebiatów na trybunach znajdą się także nasi kibice, ich doping da nam na pewno mocnego kopa i dużo pozytywnej energii! Trzymajcie kciuki do zobaczenia!

Anita Jeleńska (PUKS Trzebinia) - W nadchodzący weekend zagramy 3 mecze finałowe w Mrzeżynie. Po wygranych półfinałach jesteśmy w dobrych nastrojach, ale w cale nie straciłyśmy bojowego nastawienia. Każdy mecz na finałach będzie najcięższy więc do każdego podejdziemy jak najbardziej zmotywowane. Chcemy poprawić zeszłoroczny wynik i pokazać, że w tym roku stać nas na więcej. Pomimo męczącego sezonu jesteśmy w formie i wiem, że damy radę każdemu jeśli tylko damy z siebie wszystko.

Relacje z Mrzeżyna będą mogli państwo śledzić za pośrednictwem naszego portalu! Startujemy w piątek o godzinie 17:00!

                                                                                                                                        Piotr KarelusPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533673