ZIELONKA I GÓRALE BLIŻEJ FINAŁU!! TYCHY I ŁOCHÓW O KROK OD UTRZYMANIA W EKSTRALIDZE2014-03-24
Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w Półfinałach oraz w meczach o to kto może być pewny utrzymania w Ekstralidze. Mecze rozegrane zostały na czterech parkietach w Siedlcu, Nowym Targu, Łochowie oraz Józefinie. 

W pierwszym Półfinale rozegranym w Siedlcu miejscowy Absolwent podejmował lidera po rundzie zasadniczej, a zarazem aktualnego Wice Mistrza Polski MUKS Zielonkę. Spotkanie zostało rozstrzygnięte już po pierwszych dwudziestu minutach po, których goście z Zielonki prowadzili już 0-6. W drugiej odsłonie kibice w Siedlcu zobaczyli tylko jedną bramkę, niestety dla gospodarzy strzelili ją podopieczni trenera Deski. Trzecia ostatnia tercja to cały czas bardzo dobra gra Wice Mistrzów Polski, którzy dołożyli jeszcze trzy trafienia. Gospodarzom udało się, również pokonać bramkarza MUKSu trzy krotnie. W meczu kontuzji doznał zawodnik Absolwenta Siedlec, a zarazem kapitan drużyny Sebastian Koszela. Całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Zielonki 3-9.

<GALERIA>W drugim Półfinale w Nowym Targu zmierzyły się dwaj odwieczni rywale, a więc mowa tutaj o Szarotce i Góralach. Pierwsze dwadzieścia minut spotkania było bardzo szybkie, dynamiczne i bardzo twarde z obydwu stron, każda z drużyn dawała z siebie maksimum swoich sił. Lecz mimo tak dobrej gry w pierwszej tercji kibice nie zobaczyli żadnej bramki. W dwudziestej szóstej minucie na prowadzenie mógł swoją drużynę wyprowadzić Artur Kasperek, który wykonywał rzut karny, lecz lepszy z tego pojedynku wyszedł bramkarz Górali. Od trzydziestej minuty meczu na parkiecie dominowali już zawodnicy Górali Nowy Targ, którzy zaaplikowali swoim odwiecznym rywalom sześć bramek. Gospodarze tego pojedynku odpowiedzieli tylko czterema trafieniami. Pierwsze starcie w "Świętej Wojnie" zakończyło się zwycięstwem Górali 6-4.


foto: Maciej Zubek

- Wcale nie uważam, że w pierwszej tercji byliśmy gorszym zespołem. Moim zdaniem gra była wyrównana, z sytuacjami po obu stronach. Perfekcyjna była za to w naszym wykonaniu druga tercja. Bezbłędnie w defensywie i skutecznie w ofensywie. To co mieliśmy, to wykorzystaliśmy. Rewelacyjnie grał w naszych szeregach przede wszystkim Mateusz Podraza. Graliśmy konsekwentnie swoje przez całe spotkanie. Cieszy nas zwycięstwo, zwłaszcza, że wielu mówiło, że bez hokeistów, Karola Pelczarskiego iż Kubą Pawlikiem po kontuzji, nie mamy szans w tym meczu. My jednak dowiedliśmy, że bez tych zawodników tworzymy kolektyw i potrafimy grać miły dla oka unihokej –  podsumował kapitan Górali, Bartosz Gotkiewicz. (wywiad udzielony dla podhaleregion.pl)

<GALERIA> / foto: Maciej Zubek___________________________________________________________________

W meczach o miejsca 5-8 beniaminek Ekstraligi Olimpia Łochów przed własną publicznością pokonała Killers Kraków 8-5. Natomiast drugi beniaminek ULKS Józefina przegrała dopiero po dogrywce z doświadczoną już drużyną Pioniera Tychy. Mecze rewanżowe zapowiadają się bardzo ciekawie. Każda z drużyn ma szanse przechylić szale na własną korzyść.Patryk Kaczmarek


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533184