EKSTRALIGA SENIOREK: FAZA PLAY-OFF OFICJALNIE ROZPOCZĘTA2014-02-22

Faza Play-Off Ekstraligi Seniorek oficjalnie rozpoczęta! Za nami pierwsze ćwierćfinałowe spotkania. Nie zabrakło emocji w każdym ze spotkań. Czas podsumować pierwsze starcia ćwierćfinałowe.

W Krakowie doszło do starć Killers Kraków z Jedynką Trzebiatów. Były to pierwsze starcia zespołów w tym sezonie, ponieważ zespół z Krakowa nie pojawił się w Mrzeżyńskim Centrum Sportu z powodów klubowych. W pierwszej tercji kibice zobaczyli tylko jedną bramkę, zdobyła ją Justyna Krzywak dając prowadzenie Jedynce. Cios za cios, tylko tak można nazwać drugą tercję, ostatecznie Kraków wygrał tą odsłonę spotkania i po 40 minutach mieliśmy remis 4:4. Trzecia tercja to dominacja Jedynki, trzy bramki w wykonaniu podopiecznych Tomasza Bogdańskiego, i tylko jedno trafienie gospodyń pozwoliło odnieść zwycięstwo Jedynce 7:5.

UKS Multi - 75 Killers Kraków - MLUKS Jedynka Trzebiatów 5-7 (0-1,4-3,1-3)

Stan rywalizacji: UKS Multi - 75 Killers Kraków 0 - 1 MLUKS Jedynka Trzebiatów

W Nowym Targu, miejscowa Szarotka podejmowała MOS Zbąszyń. W pierwszej tercji Szarotka zdobyła 3 bramki i można powiedzieć, że ustawiła grę pod swoje dyktando. W drugiej tercji MOS zagrał zupełnie inaczej niż w pierwszej. Dwie bramki zespołu z Wielkopolski i jedna bramka Nowotarżanek, po 40 minutach Szarotka prowadziła 4:2. W trzeciej tercji MOS grał już o wszystko, zawodniczki zostawiły serce na boisko co było widać. MOS wygrał tą tercję 3:2, ale w całym meczu to Szarotka okazała się być lepszym zespołem zwyciężając 6:5.

KS Worwa Szarotka Nowy Targ - PKS MOS Zbąszyń 6:5 (3-0,1-2,2-3)

Stan rywalizacji: KS Worwa Szarotka Nowy Targ 1 - 0 PKS MOS Zbąszyń

W ostatnim spotkaniu "czerwona latarnia" rundy zasadniczej Junior Kębłowo podejmował MMKS Podhale Nowy Targ. Niespodziewanie po pierwszej tercji to Junior schodził do szatni prowadząc 3:2. W drugiej odsłonie spotkania zawodniczki Arkadiusza Pysza przypomniały sobie jak gra się w unihokej i zdobyły ważne bramki, które dały im prowadzenie. Po 40 minutach Podhale prowadziło 5:4. Trzecia odsłona to dominacja Nowotarżanek i pełna swoboda gry. Dwie bramki Katarzyny Fuły dały zwycięstwo drużynie z Nowego Targu. Podhale zwyciężyło 7:4.

UKS Junior Kębłowo - MMKS Podhale Nowy Targ (3-2,1-3,0-2) ZAPIS RELACJI LIVE

Stan rywalizacji: UKS Junior Kębłowo 0 -1 MMKS Podhale Nowy Targ

Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane 8 marca, jeżeli po dwóch spotkaniach nie zostanie wyłoniony zwycięzca to dodatkowe spotkanie zostanie rozegrane 9 marca.

Energa Gdańsk nie rozgrywa spotkań ćwierćfinałowych, ponieważ jako zwycięzca rundy zasadniczej bezpośrednio awansowała do półfinału.