UDANE KWALIFIKACJE DO MISTRZOSTW ŚWIATA2014-02-21

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2014 były rozgrywane po raz pierwszy na sześciu równoległych turniejach. Na przełomie stycznia i lutego kwalifikacje odbywały się w Kanadzie, Łotwie, Nowej Zelandii , Polsce, Słowacji i Holandii. W kwalifikacjach zadebiutowały trzy nowe kraje Jamajka, Nowa Zelandia i Ukraina.

IFF postanowił w 2012, aby rozpocząć nowy system kwalifikacji  w celu osiągnięcia dwóch głównych celów. Po pierwsze, aby zwiększyć popularność unihokeja wśród członków Międzynarodowych Federacji, a po drugie, aby zapewnić wszystkim krajom możliwość gry przeciwko światowej klasy zespołom, aby zrozumieć, co jest potrzebne do rozwoju tego sportu w ich krajach.

Na podstawie oceny kwalifikacji  wynik wyraźnie pokazuje, że to była dobra decyzja. Kwalifikacje obejrzało na trybunach ponad 25.000 widzów, co daje średnią ponad 400 widzów na mecz. Wynik ten został tak naprawdę wyśrubowany dzięki fantastycznej organizacji kwalifikacji w Łochowie, dzięki czemu na widowni zasiadło łącznie 11 371 (w tym 5538 mecze Polaków)!

Miejscowi widzowie, niezależnie z jakim przeciwnikiem niżej czy wyżej klasyfikowanym w rankingu, licznie zasiadali na widowni i wspierali głośnym dopingiem swoja reprezentację. Drużyny niżej klasyfikowane mieli możliwość stoczenia pojedynku ze światową czołówką.

- IFF pragnie przekazać swoją wdzięczność dla wszystkich zespołów, które brały udział w kwalifikacjach WFC za profesjonalizm i zaangażowanie w rozwój unihokeja. Unihokejpwa Rodzina udowodniła, że jest w stanie zorganizować kwalifikacje dla 30 zespołów jednocześnie. Jestem przekonany, że nowy rodzaj kwalifikacji pomoże zniwelować różnicę poziomów między krajami. - mówi Prezes IFF Pan Tomas Eriksson.

Podczas kwalifikacji rozegrano 63 mecze, z których 60 było transmitowane na żywo na kanale IFF na YouTube. Oglądalność sięgnęła ponad 110.000 widzów. Wszystkie te spotkania i najważniejsze momenty są wciąż widoczne na kanałach IFF. Mozna je zobaczyć klikając w ten <<<LINK>>>. O miejsca w MŚ walczono do dostatniego meczu, więc można śmiało powiedzieć, że był to ogromny krok naprzód w rozwoju unihokeja.

 

Wypowiedź Janusza Sternickiego (ULKS Olimpia Łochów) organizatora Kwalifikacji do MŚ Seniorów:

"Organizacja Eliminacji Mistrzostw Świata to duże wyzwanie. Mimo, że wcześniej nie robiliśmy tego typu imprezy, to pomijając pewne wpadki i niedociągnięcia, wykonaliśmy „kawał dobrej roboty”.

Gros prac wykonaliśmy sami przy wcześniejszej zgodzie Pana Burmistrza Mariana Dzięcioła i zlecającego imprezę Marka Budzińskiego - Prezesa Polskiego Związku Unihokeja.

W pracę w różnym stopniu zaangażowanych było wiele osób:
Pan Marian Dzięcioł (Burmistrz Łochowa), Pan Krzysztof Fedorczyk (Starosta Węgrowski), Pan Marek Budziński (Prezes Polskiego Związku Unihokeja), Pan Marek Chomnicki (doradca Zarządu do spraw Marketingu), Pan Andrzej Suchenek (pod nieobecność burmistrza, zajmował się m.in pozyskaniem sponsorów), Pan Eugeniusz Redman - transport, przygotowanie hali.

Nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Łochowie (Marzena Gawor, Zhanna Chubko, Liliana Sternicka, Hanna Pogorzelska, Jolanta Prochacka-Cyrych, Anna Leśniewska, Ewa Kowalczyk, Anna Tuszyńska, Aldona Guzek, ks. Marcin Chudzik, Magdalena Piesio, Marzena Wyzińska, Jolanta Zielińska, Małgorzata Tymińska) przygotowali grupy kibicujące poszczególnym reprezentacjom, oraz dyrekcja Gimnazjum (Andrzej Nowotka i Sylwester Guzek), która umożliwiła aktywny udział młodzieży w Imprezie. Nauczyciele wychowania fizycznego (Robert Bala, Anna Pękul i wyżej wymienieni nauczyciele w-f) - pomoc w przygotowaniu obiektu oraz pomoc podczas imprezy.

Osobom:
Paweł Styś, Adam Sapierzyński, Dorota Sapierzyńska, Paweł Panasewicz, Wojciech Laskowski – prace logistyczne i organizacyjne,
Bartek Suchenek - druk plakatów, banerów i innych materiałów reklamowych
Roman Kuzelyak - Muzeum Gwizdka w Gwizdałach - wykonanie pamiątkowych statuetek dla najlepszych zawodników,
Jerzy Kosiorek (dyrektor PGE Dystrybucja SA Oddział Warszaw, Rejon Energetyczny Wyszków) - zabezpieczenie energetyczne,
Grupa blisko 100 wolontariuszy Liceum i Gimnazjum,
Słowa uznania należą się obsłudze hali sportowej: Paniom Małgorzacie Sobolewskiej, Lidii Jonik, Katarzynie Wróblewskiej i Ewie Kruk,
Kierowcom firmy Darbus oraz autobusów szkolnych,
Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej ze wszystkich jednostek Gminy Łochów, z Panem Henrykiem Balcerem na czele – ochrona,
Sponsorzy: Dar-bus, Robson Robert Marczak, Powiat Węgrowski, Stowarzyszenie "Olimpia", Nadleśnictwo Łochów, Topaz, Bank Spółdzielczy w Łochowie, Pałac Łochów oraz Best Media.
Gazeta Łochowska - patronat medialny.

Szczególne podziękowanie należą się kibicom, którzy stworzyli niepowtarzalną atmosferę, w tym gościom z Francji, Hiszpanii, Rosji, Ukrainy, Szwajcarii i Gruzji.

Wszystkim przyjaciołom (trudno wszystkich wymienić z imienia i nazwiska), którzy dobrem słowem wspierali nas w organizacji tego przedsięwzięcia."

źródło: floorball.org
blog Floorball LifePOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533711