EKSTRALIGA SENIOREK: SEZON WKRACZA W DECYDUJĄCĄ FAZĘ2014-02-19
Zawodniczki w Ekstralidze Seniorek wkraczają w ostatni etap sezonu 2013/2014. Już w ten weekend rozegrane zostaną pierwsze mecze Ćwierćfinałowe. Mecze rozegrane zostaną w Kębłowie, Krakowie oraz Nowym Targu.


Naszą zapowiedź rozpoczynamy od meczy w Kębłowie. Miejscowy Junior Kębłowo, który w rundzie zasadniczej nie zdobył żadnego punktu, we własnej hali będzie podejmował czwartą drużynę minionego sezonu MMKS Podhale Nowy Targ. Nowotarżanki do Kębłowa wybierają się w dwunastoosobowym składzie. W Rundzie zasadniczej lepsze dwukrotnie okazały się Nowotarżanki, jak będzie tym razem? Zapraszamy do śledzenia bezpośredniej relacji na żywo z tego meczu na naszym portalu, początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.
Nasz typ: Zwycięstwo Podhala Nowy Targ


Paulina Dębska (MMKS Podhale Nowy Targ) :  Już w tę sobotę przed nami pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe. To mój drugi mecz w tym sezonie, więc nie potrafię powiedzieć nic o zespole gospodarzy, ale wiem jedno, do Kębłowa jedziemy po zwycięstwo i tylko to się dla nas  liczy. Uważam , że jesteśmy przygotowane na tyle dobrze, żeby wracać do domu w dobrych humorach. Na pewno będziemy grać do ostatniego gwizdka i damy z siebie wszystko.Agnieszka Kędziora (UKS Junior Kębłowo) : Z drużyną z Podhala miałyśmy już okazję zmierzyć się całkiem niedawno. Jest to z pewnością zespół z charakterem, niezwykle waleczny i zdeterminowany. Pomimo tego, że do tej pory wspólnie z moją drużyną nie zdobyłyśmy żadnego punktu, nie mamy prawa się bać. Każdy mecz kosztował nas wiele wysiłku, zdrowia i wyrzeczeń. Zdajemy sobie sprawę z tego, z kim przyjdzie nam się zmierzyć już w sobotę. Zerowy dorobek punktowy nie świadczy jednak o braku motywacji, chęci i serca do walki. Być może wielu nie widzi w nas zagrożenia czy potencjalnego rywala, ale ostatni mecz rozegrany ze Zbąszyniem pokazał, że nieważne z jak bardzo doświadczoną  gramy drużyną - potrafimy grać jak równy z równym a wynik 5:4 traktujemy jak  osobiste zwycięstwo. Wszelkie treści mówiące o tym, że dla mojego zespołu pozostałe mecze nie mają już większego znaczenia, nie są dla mnie obraźliwe - zwyczajnie są  śmieszne a nawet zabawne. Każde spotkanie jest dla nas pożyteczną lekcją unihokeja. Prawdą jest, że przed nami jeszcze sporo solidnej pracy, ale każdy nawet ten najdrobniejszy sukces wymaga czasu i poświęcenia zawodników. Mecz z Podhalem to kolejny sprawdzian naszych możliwości. Wierzę w swój zespół, tym bardziej, że naszym dodatkowym i niezawodnym graczem są nasi kibice, bez których byłoby nam znacznie trudniej brnąć w Ekstralidze Seniorek. Dlatego z pewnością wspólnie postaramy się wypracować dobry wynik, walcząc do ostatniego gwizdka tego meczu. Trzymajcie kciuki!! Pozdrawiam.

W drugim meczu Ćwierćfinałowym Szarotka Nowy Targ przed we własnej hali zmierzy się z PKS MOS Zbąszyń. Spotkanie będzie bardzo wyrównane jedna jak i druga drużyna będzie chciała wyjść z tego pojedynku zwycięsko. W meczach rundy zasadniczej zespoły podzieliły się zwycięstwami. Faworytem jest drużyna PKS MOS Zbąszyń, która w składzie ma zawodniczki, które zdobyły w minionym sezonie Złoty Medal Mistrzostw Polski, ale nie zawsze faworyt okazuje się lepszy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00
Nasz typ: Zwycięstwo Szarotki Nowy Targ

Ostatnie spotkanie odbędzie się w Krakowie. Miejscowy Killers podejmie Jedynkę Trzebiatów. W rundzie zasadniczej obydwa zespoły nie rozegrały meczy, gdyż podopieczne Artura Pyjosa nie pojechały do Trzebiatowa. W sobotę obydwie drużyny spotkają się po raz pierwszy w tym sezonie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.
Nasz typ: Zwycięstwo Jedynki Trzebiatów


Klaudia Dunaj (UKS Multi 75 Killers Kraków) :  Już w sobotę przyjmiemy na własnym boisku przeciwniczki z Trzebiatowa. Jesteśmy zdeterminowane i zrobimy wszystko by to na nasze konto wpłynęły pierwsze punkty w fazie play-off. Wiemy, że dziewczyny jadą z takim samym nastawieniem, więc -spodziewamy się zaciętego spotkania. 8 marca to my jedziemy nad morze i dalszy los obu drużyn rozstrzygnie się właśnie tam. Życzę powodzenia pozostałym parom!

Patryk Kaczmarek


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533640