OBYŁO SIĘ BEZ NIESPODZIANEK - PODSUMOWANIE WEEKENDU Z EKSTRALIGĄ SENIORÓW2014-01-05

Kolejny weekend z Ekstraligą Seniorów za nami. Obyło się bez niespodzianek, faworyci gładko powygrywali swoje spotkania. Nie zabrakło emocji, w szczególności w meczach pomiędzy Pionierem a MUKSem. Czas podsumować to co działo się w weekend.

W hitach X i XI kolejki nie brakowało emocji. Tychy to trudny teren dla gości, tak było i tym razem. W sobotnim jak i niedzielnym spotkaniu Pionier w pierwszej tercji szybko zdobywał bramki. Przez resztę spotkań to Wicemistrzowie Polski kontrolowali grę. Z tych dwóch spotkań mogę wybrać jeden fragment meczu, który okazał się być najbardziej interesującym. Chodzi o 3 tercję sobotniego spotkania, w której padło aż 12 bramek. MUKS Zielonka wygrała w sobotę 16:7 a w niedzielę 7:3 i to 6 punktów jedzie do Zielonki.

W pozostałych spotkaniach gospodarze okazali się bardzo niegościnni. Absolwent Siedlec pewnie dwukrotnie pokonał zespół z Krakowa 10:3 i 11:8. Nowotarskie kluby także pokazały swoją wyższość nad beniaminkami Ekstraligi. Szarotka dwukrotnie pokonała ULKS Józefinę 18:3 i 19:4, a Górale nie dali szans Olimpii Łochów zwyciężając 13:8 i 13:6.