SROMOTNA KLĘSKA BIAŁO-CZERWONYCH Z ŁOTWĄ. JUTRO ZAGRAMY O SIÓDME MIEJSCE - PODSUMOWANIE SIÓDMEGO DNIA MISTRZOSTW ŚWIATA2013-12-13

7 dzień Mistrzostw Świata za nami. Dzisiejsze spotkania wyjaśniły kwestię miejsc 12-9. Sromotna porażka reprezentacji Polski z Łotwą. Czas na podsumowanie tego co działo się dzisiaj w Czechach.

AUSTRALIA 4-9 DANIA

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9:00 i miało ono wyłonić drużynę, która zajmie 11 miejsce na Mistrzostwach Świata. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Australii i Danii. Dunki jako pierwsze w spotkaniu zdobyły bramkę. W 6 minucie podanie Evy Knudsen  na bramkę zamieniła Maria Olausson. 7 minut później bramkę zdobyły Australijki i mieliśmy remis. Na sekundę przed końcem pierwszej tercji do protokołu wpisała się Cecilia Di Nardo. Wynik po pierwszej tercji 2:1 dla Danii. W drugiej tercji kibice obejrzeli 5 bramek. 3 strzeliły Dunki a 2 Australijki, wynik po 40 minutach 5:3 dla Danii. 53 sekundy po rozpoczęciu trzeciej tercji Australijki miały rzut karny i okazję na kontaktową bramkę. Narelle Kihm nie wykorzystała rzutu karnego i Australia wciąż traciła 2 bramki do Danii. W 46 minucie Australijki zdobyły 4 bramkę, ale na tym poprzestały. W ostatnich 15 minutach spotkania Dunki dołożyły 4 bramki i ostatecznie wygrały z Australią 9:4 i zajęły 11 miejsce Mistrzostw Świata.

ROSJA 4-6 SŁOWACJA

Kolejne spotkanie pomiędzy Rosją i Słowacją zostało rozegrane o godzinie 12:00. Od samego początku dominowały Słowaczki, które w pierwszej tercji wbiły rywalką 2 bramki za sprawą Martiny Stasovej i Lucii Kosturiakovej. Druga tercja to ponowna dominacja  Słowackiej reprezentacji, która zdobyła kolejne 2 bramki, Rosjanki odpowiedziały zaś jednym trafieniem Svetlany Viktorovej. Po 40 minutach gry to Słowacja prowadziła 4:1. W trzeciej tercji obudziły się Rosjanki, ale za późno. 3 bramki Rosji to nie wystarczyło, ponieważ Słowacja dołożyła kolejne dwa trafienia i ostatecznie wygrała 6:4. 9 miejsce dla Słowacji!

ŁOTWA 9-0 POLSKA

Kolejne spotkanie to spotkanie reprezentacji Polski z reprezentacją Łotwy. Chyba wszyscy mieliśmy już obmyślony taki scenariusz, że Polki gładko pokonają Łotyszki i zagrają jutro o 5 miejsce. Tak było gładka wygrana, ale niestety reprezentacji Łotwy! Polki w tym spotkaniu nie pokazały praktycznie niczego, Łotwa przeważała nad nami w każdym calu. Można powiedzieć, że pogrążyła nas sama Luize Bilinska, która strzeliła w tym spotkaniu 4 bramki i zaliczyła 2 asysty. Po prostu szkoda pisać o tym spotkaniu, najlepiej zapomnieć o tym meczu i zagrać jutro o 7 miejsce. Ostateczny wynik 9:0 dla Łotwy i to Łotyszki zmierzą się w jutrzejszym meczu o 5 miejsce z Norwegią.

ZAPIS RELACJI LIVE --> LINK

NIEMCY 1-7 NORWEGIA

Ostatnie spotkanie to mecz Niemiec z Norwegią. Od początku w tym spotkaniu przeważały Norweżki, co udowodniły w 9 minucie zdobywając bramkę dającą prowadzenie. Trudno to sobie wyobrazić, ale Niemki  w pierwszej tercji nie oddały, żadnego celnego strzału. W drugiej tercji Niemki zdobyły pierwszą bramkę a to wszystko za sprawą Franziski Kuhlmann, Niemki z remisu cieszyły się tylko 2 minuty, ponieważ drugą bramkę dla Norwegii zdobyła Victoria Hansen. W drugiej tercji lepsza gra zespołu niemieckiego, a trochę słabsza norweskiego. Trzecia tercja to dominacja Norweżek, zdobyły one 5 bramek nie tracąc żadnej. Ostateczny wynik to 7:1 dla Norwegii. Zagrają z Łotwą o 5 miejsce! Zaś Niemcy zagrają z Polską o 7 miejsce.