NIEWYKORZYSTANE RZUTY KARNE, SŁOWACZKI LEPSZE OD DUNEK! POLKI PRZEGRYWAJĄ Z CZESZKAMI - PODSUMOWANIE SZÓSTEGO DNIA2013-12-12
Szósty dzień Mistrzostw Świata już za nami. W dniu dzisiejszym poznaliśmy ostatnich półfinalistów, awans wywalczyły bez żadnej niespodzianki Reprezentacje Czech oraz Szwajcarii, oraz poznaliśmy Reprezentacje, które zajęły miejsca od 13 do 16. Zapraszamy na podsumowanie.


Podsumowanie zaczynamy od meczy o miejsca 13-16. Trzynaste miejsce na świecie przypadło Reprezentacji Kanady, która pokonała dziś Reprezentację Węgier 6-5. Mecz o piętnaste miejsce to konfrontacja dwóch drużyn azjatyckich, a więc Korei i Japonii, lepsze  w tym pojedynku okazały się Japonki, które pokonały swojego azjatyckiego rywala 5-1 i to Japonki zajęły piętnaste miejsce na świecie, natomiast Koreanki zajęły ostatnie szesnaste miejsce i jest to jak na razie największy sukces tej Reprezentacji na Mistrzostwach Świata. W meczach o miejsca 9-12 zmierzyły się Dunki z Słowaczkami i o zwycięstwie decydowała dogrywka, gdzie więcej sił i determinacji miały Słowaczki, które zdobyły złotą bramkę, która dała im zwycięstwo. Dunki mogły w regulaminowym czasie gry przekreślić szale na własną korzyść, lecz Maria Olausson nie wykorzystała rzutu karnego na cztery sekundy przed końcem meczu. Słowaczki spotkanie wygrały i jutro zagrają o dziewiąte miejsce. Drugą parę tworzyły Reprezentacje Australii oraz Rosji. Rosjanki pewnie wygrały swój mecz, aplikując rywalkom, aż jedenaście bramek. Rosjanki w meczu o dziewiąte miejsce spotkają się ze Słowaczkami, natomiast Australijki zagrają z Dunkami o jedenaste miejsce.

W naszym podsumowaniu przyszedł czas na mecze półfinałowe, dla nas najbardziej interesującym był pojedynek naszej Reprezentacji z gospodarzem Reprezentacją Czech. Niestety spotkanie zakończyło się bez żadnej niespodzianki. Polki bo średnim spotkaniu przegrały z Czeszkami, aż 10-1. Jedyną bramkę dla naszej Reprezentacji zdobyła Justyna Krzywak po podaniu Agnieszki Timek. Justyna została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Czeszki w półfinale spotkają się z Reprezentacją Szwecji, natomiast Polki w dniu jutrzejszym zagrają z Łotwą w meczu o miejsca 5-8. W dzisiejszym spotkaniu kontuzji doznała Reprezentantka Polski Marzena Bryniarska, która zakończyła swój udział w Mistrzostwach.

W drugim półfinale Szwajcarki pewnie pokonały Niemki, nie tracąc żadnej bramki, a same zdobywając ich dziewięć. W półfinale Szwajcarki zmierzą się z słabo spisującą się Finlandią, natomiast Niemki zagrają z Norwegią w meczu o miejsca 5-8.

Jutro zapraszamy na relacje na żywo z meczu Łotwa - Polska, start meczu o godzinie 17:00, natomiast nasza relacja startuje już od 16:00!!!!

Patryk Kaczmarek


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7484100