FAZA GRUPOWA ZA NAMI! SZWEDKI GROMIĄ ROSJANKI, DOBRA GRA POLEK - PODSUMOWANIE TRZECIEGO DNIA2013-12-09
Za nami ostatni dzień fazy grupowej i dobry mecz Biało-Czerwonych, przeciwko Finkom. Przedstawiamy podsumowanie trzeciego dnia zmagań najlepszych drużyn świata.

W ostatnim meczu grupowym Reprezentacja Polski podejmowała Vice Mistrzynie Świata Finki. Ku zaskoczeniu wszystkich kibiców pierwszą groźną akcję w meczu przeprowadziły Polki, a mianowicie Justyna Florczak, która wywalczyła w szesnastej sekundzie rzut wolny pod bramką Finlandii. Pierwsza i jedyna bramka pierwszej tercji  wpadła w ósmej minucie, świetnie spisującą się Jaczewską pokonała Niemela. Polki w pierwszej tercji przeprowadziły jeszcze dwie świetne akcje, które mogły zakończyć się bramką, najpierw sam na sam Krzywak i strzał w bramkarkę, po chwili dwójkowa akcja Nowotarżanek Bryniarska do Fuły i Kasi zabrakło  w tej akcji dobrego wykończenia. Druga tercja to dalej bardzo dobra gra Biało-Czerwonych, które kilkakrotnie zagroziły bramce strzeżonej przez Laure Loisa. W trzydziestej minucie meczu bramkarka Fińska po raz pierwszy skapitulowała a do bramki piłeczkę skierowała, dobrze grająca w dzisiejszym spotkaniu Katarzyna Fuła. Warto dodać, że jest to pierwsza bramka Katarzyny na występach w Mistrzostwach Świata. Trzydziesta trzecia minuta to kolejna świetna akcja nowotarżanek Bryniarska świetnie zagrywa do Fuły ta strzelała z pierwszej piłki i dobrze w tej sytuacji spisała się bramkarka Finlandii. Po czterdziestu minutach meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 3-1 dla Finlandii. Trzecia tercja meczu to znaczną przewaga Finek, które zaaplikowały sześć bramek. Polki natomiast odpowiedziały jednym trafieniem a piłeczkę do siatki rywalek po raz drugi w tym meczu umieściła Justyna Krzywak. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Finlandii 9-2, które dzięki temu awansowały do ćwierćfinału. Natomiast Reprezentacja Polski jutro rozegra mecz przeciwko Dunkom,  który zadecyduje o tym kto awansuje do najlepszej ósemki świata, spotkanie zaplanowano na godzinę 12:00.

W pozostałych meczach ostatniego dnia fazy grupowej Szwedki rozgromiły Rosjanki, aż dwadzieścia jeden do jednego. Gospodynie turnieju Czeszki podejmowały dziś Łotyszki i już po pierwszej tercji zapewniły sobie zwycięstwo i awans z drugiego miejsca do ćwierćfinału, w kolejnym meczu tej grupy Szwajcarki po trudnym początku pokonały Norweżki. Słowaczki dzięki wygranej z Australią do fazy play-off awansowały z pierwszego miejsca, natomiast Australijki w grupie C zajęły drugie miejsce. Trzecie miejsce w tej grupie przypadło Węgierkom, które w dzisiejszym meczu pokonały Koreanki 16-3. Koreanki w dniu dzisiejszym zdobyły kolejne bramki w Mistrzostwach odpowiednio numer dwa, trzy i cztery. W meczach grupy D o pierwsze miejsce walczyły Dunki i Niemki, lepsze w dniu dzisiejszym okazały się Niemki wygrywając 3-2, natomiast w ostatnim meczu Kanadyjki pokonały Japonki 5-3.

Przedstawiamy pełen terminarz meczy PLAY-OFF, które rozegrane zostaną jutro (zwycięzcy meczy awansują do ćwierćfinału)

09:00 - Rosja -Niemcy
12:00 - POLSKA - DANIA - relacja na żywo na naszym portalu
15:00 - Norwegia - Australia
18:00 - Łotwa - Słowacja

Mecze o miejsca 13-16 - rozegrane zostaną 11 grudnia

16:00 - Kanada - Korea
19:00 - Węgry - Japonia