EKSTRALIGA SENIOREK NA PÓŁMETKU - PODSUMOWANIE VII i VIII KOLEJKI2013-12-01

Jak ten czas szybko mija. Mamy już grudzień, a to oznacza, że Ekstraliga Seniorek jest już na półmetku rundy zasadniczej! Czas na podsumowanie VII i VIII kolejki Ekstraligi.

PKS MOS ZBĄSZYŃ - MMKS PODHALE NOWY TARG

Zacznijmy od hitów VII i VIII kolejki czyli od spotkań w Zbąszyniu. Zawodniczki z Nowego Targu były faworyzowane przed spotkaniem, ponieważ przemawiało za nimi więcej argumentów. W sobotni wieczór w hali "Zbąszynianka" doszło do świetnego widowiska. Do 26 minuty to Podhale prowadziło 4:0, ale zawodniczki ze Zbąszynia połączone z mistrzyniami Polski pokazały swoją klasę i odrobiły straty i 52 minucie wyszły na prowadzenie! Na 70 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Marzena Bryniarska zdobyła 5 bramkę dla Nowotarżanek i kibice zgromadzeni na hali obejrzeli dogrywkę! Dogrywka trwała ponad 5 minut a bramkę na wagę zwycięstwa dla Podhala strzeliła Katarzyna Fuła po asyście Justyny Florczak.

Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęło się dla MOSu bo już w 2 minucie Natalia Orkisz dała prowadzenie swojemu zespołowi. Dwie szybkie odpowiedzi Podhala i na tablicy widniał wynik 2:1 na korzyść gości. Pierwsza tercja zakończona wynikiem 2:2 i to tyle jeśli chodzi o dobrą grę gospodyń. Kolejne tercje gładko wygrane przed Podhale 4:1 i 2:0 i w rezultacie to Podhale wygrywa mecz 8:3. 5 punktów jedzie do Nowego Targu, a 1 zostaje w Zbąszyniu. Dzięki temu, że Energa Gdańsk pauzowała w tych kolejkach zespół z Nowego Targu objął prowadzenie w tabeli.

Sobota - PKS MOS Zbąszyń - MMKS Podhale Nowy Targ 5-6 (0-2,2-2,3-1) (0-1) dogr.

Niedziela - PKS MOS Zbąszyń - MMKS Podhale Nowy Targ 3-8 (2-2,1-4,0-2)

UKS JUNIOR KĘBŁOWO - MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW

Mecze w Kębłowie zapowiadały się bardzo ciekawie. Junior Kębłowo od początku sezonu przegrywał wszystkie spotkania. Jedynka Trzebiatów przed meczami z Juniorem wygrała 1 spotkanie i musiała uznać 5 razy wyższość rywalek w tym 1 raz po dogrywce na inaugurację sezonu. O godzinie 19:15 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego a wraz z nim świetny doping kibiców Juniora. Po 9 minutach spotkania Jedynka prowadziła już 3:0. Pierwsza tercja zakończona wynikiem 3:1 dla Jedynki zwiastowała ciekawe widowisko, i tak właśnie było. Jedynka przez całe spotkanie przeważała, chociaż fragmentami to Junior sprawiał wrażenie drużyny lepszej. Po 60 minutach gry na tablicy widniał wynik 10:5 dla Jedynki Trzebiatów.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się bez opóźnienia jak mecz wczorajszy. W pierwszej tercji kibice ujrzeli tylko 1 bramkę, zdobyła ją Angelika Pabian dając prowadzenie Jedynce. W drugiej tercji zawodniczki z Trzebiatowa kompletnie zdominowały Juniora strzelając 4 bramki i nie tracąc żadnej. Na początku trzeciej tercji Junior zdobył pierwszą bramkę w tym meczu, ale zawodniczki Jedynki dołożyły 3 trafienia i stało się faktem, że Junior przegrywa kolejne spotkanie w tym sezonie. 6 punktów jedzie do Trzebiatowa!

Sobota - UKS Junior Kębłowo - MLUKS Jedynka Trzebiatów 5-10 (1-3,1-2,3-5) Zapis relacji LIVE

Niedziela - UKS Junior Kębłowo - MLUKS Jedynka Trzebiatów 1-8 (0-1,0-4,1-3) Zapis relacji LIVE

KS WORWA SZAROTKA NOWY TARG - UKS MULTI 75 KILLERS KRAKÓW

Ostatni dwumecz rozgrywany był w Nowym Targu, gdzie miejscowa Szarotka podejmowała Killers Kraków. Pierwsza bramka padła dopiero w 18 minucie, zdobyła ją Patrycja Zięba i to Krakowianki schodziły na przerwę z jedno bramkowym prowadzeniem. W drugiej i trzeciej tercji Szarotka miała już grę pod kontrolą i wygrała mecz 6:4. Kolejne świetne spotkanie rozegrała Anna Kubowicz. Ania zdobyła 3 bramki i zaliczyła asystę udowadniając tym, że trenerzy słusznie dali jej szansę wyjazdu na Mistrzostwa Świata.

Dzisiejszy mecz to zupełnie inna bajka niż sobotnie spotkanie. Krakowianki nie popełniały błędów, za to Szarotka popełniana ich mnóstwo. Tylko 1 bramka Szarotki przy 6 bramkach zawodniczek z Krakowa. Niesamowicie zagrały Krakowianki i zwyciężyły 6:1. Podział punktów pomiędzy zespołami.

Sobota - KS Worwa Szarotka Nowy Targ - UKS Multi 75 Killers Kraków 6-4 (0-1,2-0,4-3)

Niedziela - KS Worwa Szarotka Nowy Targ - UKS Multi 75 Killers Kraków 1-6 (0-0,0-2,1-4)