WORLD FLOORBALL CHAMPIONSHIPS 2013 - CZ.62013-11-30
Już za sześć dni początek największej imprezy na unihokejowej na świecie. Przedstawiamy kolejną część wypowiedzi zawodniczek przed tą imprezą, jest to już szósta część i nie ostatnia. Zapraszamy do lektury.


 LAT WEveline Garbare - Dwudziestotrzyletnia Reprezentantka Łotwy, grająca na co dzień w Szwajcarskiej drużynie  UHC Dietlikon.
- W ciągu ostatnich kilku miesięcy, trenowałyśmy bardzo ostro (obozy + turnieje).  Mam nadzieje, że ciężka praca zaowocuje podczas Mistrzostw Świata. Mamy bardzo ciężką grupę, ale we wszystkich meczach będziemy na maksa skoncentrowane i damy z siebie wszystko. Już nie mogę doczekać się Mistrzostw.  

______________________________
_____________________ HUN WU19Alexandra Simon - urodzona 20 lipca 1993 roku. Reprezentantka Węgier, dla , której będą to drugie Mistrzostwa Świata. Alexandra na Mistrzostwach debiutowała w 2009 roku w Szwecji. Dwudziestoletnia zawodniczka na co dzień broni barw Węgierskiego klubu Tigger-Eger. 
- Mamy nowego trenera z którym zaczęliśmy ciężko pracować tuż po udanej kwalifikacji na Mistrzostwa. Spotykamy się regularnie raz na miesiąc. Graliśmy także w dwa turnieje towarzyskie w lecie i to były bardzo dobre okazje, aby zgrać nasz zespół. Wszystkie zawodniczki ciężko pracują nie tylko w klubach ale też i na zgrupowaniach reprezentacji. Co do gier grupowych jestem przekonana o osiągnięciu 2 miejsca w grupie. Jest to realny cel, choć musimy pokonać bardzo dobry i silny debiutujący zespół  Australii i Korei Płd. Jeśli możemy to osiągniemy to trafimy prawdopodobnie na Norweżki lub Łotyszki. Naszym zadaniem jest, aby zakończyć Mistrzostwa na 9-12 miejscu.

______________________________
_____________________


 JPN WYui Takahashi - Najbardziej doświadczona Reprezentantka Japonii, która w rozgrywkach ligowych można zobaczyć na parkietach Szwecji, gdzie broni barw 
CaperioTäby.
 - Jeżeli podczas zbliżających Mistrzostw Świata w Czechach w meczach grupowych zagramy dobrze w obronie, to myślę, że możemy powalczyć nawet o pierwsze miejsce w grupie. Najtrudniejszym rywalem w fazie grupowej będzie na pewno Reprezentacja Kanady, aczkolwiek mamy dobre wspomnienia  co do meczy z Kanadą, z którą cztery lata temu w Szwecji udało nam się wygrać.   

______________________________
_____________________


 Canada WomenChelsey Maclean  - Kolejna młoda zawodniczka zbliżających się Mistrzostw Świata. Osiemnastoletnia Reprezentantka Kanady, dla której występ w Czechach będzie debiutem na Mistrzostwach w tej kategorii. 
- Odbyliśmy bardzo ciężkie treningi, zarówno indywidualnie i jako zespół. Mam nadzieję że to zaprocentuje i pokażemy twardy i unikalny styl gry na Mistrzostwach Świata. Jesteśmy silne i sądzę że dobrze zaprezentujemy się w meczach grupowych. Czuję się naprawdę zaszczycona że mogę reprezentować taki niesamowity kraj i wiem, że wszyscy moi koledzy czują tak samo jak ja. Nie mogę się doczekać, aby zagrać przeciwko jednym z najlepszych zawodniczek unihokeja na świecie i nie mogę się doczekać, aby pokazać im, jak wiele talentów i pasji my jako Kanadyjczycy mają na te spotkania! Uważajcie na Nas... Kanada jest gotowa! 

______________________________
____________________


 
Patryk KaczmarekPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7484120