JUNIORKI STARSZE: PODSUMOWANIE III i IV KOLEJKI2013-11-26

Kolejne spotkania Juniorek Starszych przechodzą do historii. Planowane były cztery dwumecze, jednak odwołano mecz Szarotki Nowy Targ z Wiatrem Ludźmierz. Czas na podsumowanie tego co działo się w weekend na parkietach.

MMKS PODHALE NOWY TARG - PUKS TRZEBINIA

Spotkania w Nowym Targu pomiędzy Podhalem i Trzebinią zawsze dostarczają niezapomnianych emocji. Tym razem było podobnie. Mistrzynie Polski z Nowego Targu w sobotnim spotkaniu pokazały swoją wyższość nad rywalkami wygrywając 5:2.

W niedzielę Podhale na boisku wyglądało jak by pierwszy raz grało w unihokej. PUKS Trzebinia wykorzystała bezlitośnie wszystkie błędy Nowotarżanek i wysoko zwyciężyła 11:2. Podział punktów w Nowym Targu!

LUKS NOLET ŻABI RÓG - UKS 85 MOKOTÓW WARSZAWA

Kolejny dwumecz rozgrywany był w Żabim Rogu, gdzie miejscowy Nolet podejmował gości z Warszawy. Zespoły w sobotę wybiegły na parkiet o godzinie 20:30. Nolet w tym sezonie rozgrywał swoje pierwsze mecze, a Mokotów grał już z Ożarowem Mazowieckim. Mecz od początku przebiegał pod dyktando Mokotowa. W drugiej tercji obudził się Nolet i ten fragment meczu zakończył się remisem 2:2. Po 60 minutach gry na tablicy widniał wynik 4:2 dla warszawskiego Mokotowa i stało się faktem, że Nolet przegrywa swój pierwszy mecz w sezonie.

W niedzielę było podobnie jak w sobotę. Jednak Nolet poprawił swoją grę i nie popełniał tylu błędów co w sobotnim spotkaniu. Pierwsza tercja zakończona wynikiem 1:1 dawała nadzieję Noletowi na zwycięstwo, ale w drugiej tercji zawodniczki Mokotowa wbiły rywalkom 3 bramki nie tracąc żadnej. W trzeciej tercji ponownie remis 1:1 i zwycięstwo Mokotowa 5:2. 6 punktów jedzie do Warszawy.

MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW - UKS JUNIOR KĘBŁOWO

Ostatnie spotkania rozgrywane zostały w Dźwirzynie i Mrzeżynie gdzie Vice mistrzynie Polski z Trzebiatowa podejmowały Kębłowskiego Juniora. Sobotni mecz wyjątkowo został rozegrany w Dźwirzynie, a nie w Mrzeżyńskim Centrum Sportu jak to zwykle bywa. W sobotę podopiecznie Artura Cirockiego od początku kontrolowały spotkanie i zwyciężyły ostatecznie 9:5. Świetny mecz po raz kolejny rozegrała Justyna Krzywak.

W niedzielny poranek zespoły grały już w Mrzeżyńskim Centrum Sportu. Trzebiatów po raz kolejny pokazał, że nie na darmo w ubiegłym sezonie zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski i po raz drugi wygrał z Juniorem Kębłowo 6:3. W tym spotkaniu świetnie spisywała się Agata Kownacka, również dobrze w bramce spisywała się Dagmara Ceglarek i to właśnie dwie bramkarki zostały wybrane najlepszymi zawodniczkami niedzielnego spotkania. 6 punktów zostaje w Trzebiatowie i lider wciąż jest niepokonany!