WORLD FLOORBALL CHAMPIONSHIPS 2013 - CZ.42013-11-25
Za jedenaście dni początek Mistrzostw Świata. Przedstawiamy czwartą część wypowiedzi zawodniczek. Tym razem przedstawiamy wypowiedzi Reprezentantek Polski i Łotwy.


____________WORLD FLOORBALL CHAMPIONSHIPS 2013 - CZ.4____________
 POL WAnna Kubowicz - urodzona 19 kwietnia 1993 roku, Reprezentantka Polski, grająca na co dzień w Szarotce Nowy Targ. Najlepsza zawodniczka punktacji kanadyjskiej w Ekstralidze Seniorek. Mistrzostwa Świata w Czechach, będą dla Anny debiutem na tak wielkiej imprezie w tej kategorii. 
Już za niespełna dwa tygodnie czekają nas Mistrzostwa Świata. Będą to moje pierwsze mistrzostwa seniorek. Bardzo się cieszę, że trenerzy dali mi szansę wystąpienia w nich i postaram się nie zawieść. Grupa jest bardzo ciężka, znajdują się w niej dwaj faworyci do mistrzowskiej korony: Szwecja i Finlandia oraz Rosja. Postaramy się w każdym meczu zagrać na maksimum swoich możliwości i na pewno będziemy  walczyć do ostatnich sekund każdego meczu, oddając serce na parkiecie, aby z tych mistrzostw wrócić z jak najlepszym  wynikiem. Na pewno pojedziemy tam z pozytywnym nastawieniem. Zachęcamy do kibicowania nam i oglądania meczy czy to na żywo czy poprzez stronę internetową. 
 
___________________________________________________


 LAT W Monta Čēma - kolejna debiutantka podczas zbliżających się Mistrzostw Świata. Monta to dwudziestoletnia bramkarka Reprezentacji Łotwy o raz Łotewskiego klubu Rigas Stradina UniverSitate.  
Mamy bardzo silną grupę - każdy zespół jest dobrze przygotowany, tak jak my. Jesteśmy gotowe do walki o każdą piłkę, w każdym epizodzie gry. Bez względu na to, kto jest naszym przeciwnikiem. Naszym pierwszym celem byłoby pokazać dobrą grę w meczach grupowych. Potem zobaczymy, co dalej.
___________________________________________________

 POL WElżbieta Piotrowska - najbardziej doświadczona Reprezentantka Polski dla, której będą to już czwarte Mistrzostwa Świata Kobiet. Ela obecnie występuje w jednej z najsilniejszych lig świata "NLA, Szwajcaria", w której broni barw Wizards Bern Burgdorf.
Nadchodzące Mistrzostwa Świata według mnie powinny przynieść rewolucje w kobiecym unihokeju. Za pierwsze ze względu na wielka reklamę w mediach i ponad 20 meczy, które będą wysyłane na żywo w wielu krajach europy. Do tej pory żaden z organizatorów Mistrzostw Świata nie poświecił tylu pieniędzy i starań na rozpowszechnienie takiej imprezy. Czesi pobili wszystkich. 
Z drugiej strony własnie ze względu na ta medialna bombę w Czechach ciśnienie wywierane na czeskie reprezentantki jest bardzo wysokie! Wszyscy stawiają sobie pytanie czy one wytrzymają to napięcie i zagrają na miarę swoich możliwości?! 
J
a również zastanawiam się nad tym, czy Czeszki potwierdza formę, która zaprezentowały na dwóch ostatnich turniejach EuroFloorball Tour. Wówczas dwukrotnie pokonały reprezentacje Finlandii i postawiły czoła Szwedka i Szwajcarka.  
Zwłaszcza ze względu na to iż Szwajcarki przyjadą na Mistrzostwa Świata,  bez swych trzech najlepszych strzelców typuje Czeszki na główne faworytki grupy B. Jeżeli wszystko ułoży się jak ma , tzn. Szwecja pokona Finlandię, to Finki będą przeciwniczkami Czeszek w półfinale.... no i tu okaże się czy Czeszki będą potrafiły uporać się ze stresem i po raz trzeci z rzędu pokonać Finlandię.  Zwycięstwo oznaczało by największy sukces Czeszek w historii a co najważniejsze Final przed własna publicznością....kto by sobie tego nie życzył?  
Oczywiście wszystko jest możliwe,  każdy mecz jest inny i obstawianie wyników meczy nie będzie tak łatwe ale to jest jedna z możliwości. 
Co do naszych meczy nie chce się za dużo wypowiadać, wszyscy wiemy ze dla nas najważniejszym meczem będzie spotkanie przeciwko Rosji, tam zadecyduje się o naszych losach. Także mam nadzieje ze już od początku Mistrzostw będziemy w optymalnej formie.  Bardzo chciałabym powtórzyć wynik z poprzednich Mistrzostw, jeszcze bardziej chciałabym  go poprawić....ale poczekajmy jeszcze dwa tygodnie wtedy będzie wszystko jasne...

Zapraszam do śledzenia wszystkich meczy MS i wspierania nas.


One more change in the match schedule, 16 TV matches at the WFC 2013

Patryk Kaczmarek


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7483597