SENIORKI POWALCZĄ O KOLEJNE PUNKTY2013-11-28
Przed nami 7 i 8 kolejka Ekstraligi Seniorek, będą to dwie ostatnie kolejki w tym roku oraz przed Mistrzostwami Świata Kobiet. Najciekawsze spotkanie weekendu odbędzie się w Zbąszyniu, gdzie miejscowa drużyna będzie podejmować vice lidera z Nowego Targu. 

Pierwszy mecz zaplanowano w Nowym Targu, gdzie miejscowa Szarotka podejmie Killers Kraków. Obie drużyny są sąsiadami w ligowej tabeli. Wyżej plasuje się Szarotka, która do tej pory zgromadziła dziewięć punktów, natomiast Kraków plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem sześciu punktów. Warto dodać, że drużyna z Krakowa w poprzedniej kolejce rozegrała tylko jedno spotkane z Podhalem. Czego można spodziewać się po obydwu drużynach? Na pewno tego, że spotkania będą bardzo zacięte. W poprzednim sezonie w rundzie zasadniczej lepsze okazały się zawodniczki trenera Lesława Ossowskiego, które pokonały Krakowianki 4-6 oraz 3-4. Natomiast w meczu o miejsca na koniec sezonu ponownie lepsze okazały się Nowotarżanki wygrywając 9-2. Statystyki przemawiają za drużyną gospodarzy, natomiast jak to będzie okażę się już w sobotę oraz niedzielę. 

Hitem 7 i 8 serii meczów określono spotkania przy Mostowej, gdzie PKS MOS Zbąszyń podejmie Podhale Nowy Targ. Vice lider zmierzy się z piątym zespołem. Obie drużyny grają na dobrym poziomie, czego dowodem jest, że aż siedem zawodniczek zostało powołanych na grudniowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Kibice, którzy zasiądą na trybunach hali w Zbąszyniu na pewno będą świadkami bardzo ciekawego widowiska.   

W ostatnim pojedynku Junior Kębłowo przed własną publicznością podejmie Jedynkę Trzebiatów. Junior zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym, natomiast Trzebiatów plasuję się jedną pozycje wyżej i do tej pory zgromadził cztery punkty. W poprzedniej kolejce Junior mimo porażek z Szarotką pokazał, się z dobrej strony. Spotkania będą ważne dla całego zespołu z Kębłowa a najbardziej dla dwóch zawodniczek, które w poprzednim sezonie broniły barw Trzebiatowa (Anna Arendt oraz Milena Kuc). Trzebiatów na pewno do Kębłowa przyjedzie w optymalnym składzie i za wszelką cenę będzie chciał wywieść komplet punktów. Jak to będzie okażę się w sobotę i niedzielę. Już dziś zapraszamy, wszystkich kibiców do śledzenia relacji na żywo z obydwu spotkań.   Przedstawiamy wypowiedzi zawodniczek przed kolejnymi meczami w sezonie:
Milena Kuc (UKS Junior Kębłowo): W zbliżający się weekend naszymi rywalkami będą zawodniczki  z Trzebiatowa. Zapowiadają się spotkania pełne emocji!  Dla naszego zespołu chcącego zrewanżować się po przegranych meczach poprzedniej kolejki  juniorek starszych, jak i dla mnie zawodniczki, która stanie przeciwko byłej drużynie. Mimo iż jest to pierwszy sezon naszego teamu w tej kategorii wiekowej uważam, że pokazujemy swoją grą: chęć walki i wielką wolę zwycięstwa czego mogą nam pozazdrości inne  zespoły. Atmosfera panująca w naszych szeregach jest dla nas motorem napędzającym wszystkie trybiki tej „ dobrze naoliwionej maszyny”. Junior do boju!!  Serdeczne pozdrowienia dla naszych dziewczynek;) ;* Kibiców zapraszam do gorącego dopingu. 

Daria Rogozińska (UKS Junior Kębłowo): Już w ten weekend VII i VIII kolejka Ekstraligi Seniorek tym razem spotykamy się z Jedynką Trzebiatów. Z tą drużyną grałyśmy w miniony weekend w kategorii Junior Starszy, oba mecze stały  na wysokim poziomie i tworzyły ciekawe widowisko jednak to Jedynka zgarnęła komplet punktów. My natomiast wyciągnęłyśmy wnioski z tych spotkań i na pewno wykorzystamy je w weekend. Jesteśmy bardzo zmotywowane i chcemy zdobyć punkty, ale oprócz tego chcemy stworzyć dobre widowisko. Tworzymy młody zespół, który ma chęć gry i walczy do końca. Udowodniłyśmy już nie raz, że nie należy nas lekceważyć, potrafimy walczyć do ostatniego gwizdka i tym razem też tak będzie. Myślę, że emocji nie zabraknie także zapraszamy kibiców Sobota godz.19 Niedziela godz. 10. Liczymy na Was! Pozdrawiam ekipę Juniora!

Agata Arendarczyk (MLUKS Jedynka Trzebiatów): W ten weekend mamy zmierzyć się z drużyną UKS Junior Kębłowo. Gramy na wyjeździe ,co zawsze jest pewnym utrudnieniem. W ubiegły weekend miałyśmy okazję zagrać z tą drużyną, ale w juniorkach starszych. Wiadomo, że to nie będzie ten sam skład, ale spodziewamy się po nich podobnej gry. Na mecz z pewnością wyjdziemy skoncentrowane, zmotywowane, gotowe do walki i liczymy na zdobycie kompletu punktów. 

Pamela Bogdańska (MLUKS Jedynka Trzebiatów): W zbliżający się weekend rozegramy nasze ostatnie mecze w tym roku. Przyjdzie nam się zmierzyć z drużyną z Kębłowa. W tej kategorii wiekowej będzie to dla nich pierwszy sezon, więc tak naprawdę nie jest wiadome, czego możemy się po nich spodziewać. Zajmują ostatnią pozycję w tabeli, ale pod żadnym pozorem nie możemy ich lekceważyć. Nasz przeciwnik wszystkie z czterech rozegranych meczów przegrał minimalnie, więc pewne jest to, że łatwo punktów nam nie oddadzą. Wierzę jednak w moją drużynę. Skupimy się na tym, żeby w końcu powalczyć o zdobycie kolejnych punktów. Od początku sezonu zostałyśmy wrzucone na głęboką wodę, mając takich przeciwników jak Podhale, Gdańsk i Zbąszyń. Jestem zdania, że przez te kilka odniesionych porażek zdobyłyśmy więcej doświadczenia i teraz będzie już tylko lepiej. Wyciągnęłyśmy wnioski z naszych błędów i spróbujemy ich nie powtarzać. Nie ukrywam, że naszym celem byłoby wywiezienie z Kębłowa kompletu punktów, ale to boisko zweryfikuje wszystko. Zapraszam więc wszystkich trzebiatowskich kibiców do śledzenia relacji live na pzunihokeja.pl i florbalki.pl, a my postaramy się Was nie zawieść.

Weekendowy rozkład jazdy oraz relacje live:
Sobota 30.11.2013
18:00 KS Worwa Szarotka Nowy Targ - UKS Multi-75 Killers Kraków 
19:00 UKS Junior Kębłowo - MLUKS Jedynka Trzebiatów  RELACJA LIVE
19:00 PKS MOS Zbąszyń - MMKS Podhale Nowy Targ

Niedziela 01.12.2013
10:00 UKS Junior Kębłowo - MLUKS Jedynka Trzebiatów  RELACJA LIVE
11:00 PKS MOS Zbąszyń - MMKS Podhale Nowy Targ
12:00 KS Worwa Szarotka Nowy Targ - UKS Multi-75 Killers Kraków   

Patryk Kaczmarek
SONDA

Które miejsce w Mistrzostwach Świata Kobiet zajmie Reprezentacja Polski?

pierwsze
drugie
trzecie
czwarte
piąte
niższe


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7483585