EKSTRALIGA SENIORÓW: PODSUMOWANIE V ORAZ VI KOLEJKI2013-11-11

Zakończyły się zmagania Ekstraligi Seniorów w ramach V i VI kolejki, które zaplanowano na ten weekend. W sobotę padło aż 51 bramek, w niedziele natomiast 42 (w sumie 93). Daje to nam 15,5 bramki na mecz! Jest to naprawdę dobry wynik.

KS Worwa Szarotka Nowy Targ - KS Madex Górale Nowy Targ

Duży wkład w atrakcyjność tych kolejek miały w tym Derby Nowego Targu, gdzie Szarotka podejmowała Górali. W sobotę na Podhalu mogliśmy zobaczyć bardzo dobre widowisko. Dużo kar i jeszcze więcej bramek. Sędziowie odgwizdali zawodnikom 9 kar po 2 minuty oraz podyktowali 1 rzut karny. Do końca regulaminowego czasu gry widniał remis 10:10. Aby wyłonić zwycięzców potrzebna była dogrywka, w której lepsi byli zawodnicy mistrza Polski, ponieważ już 17 sekund po rozpoczęciu gry bramkę zdobył Konrad Stypuła.
W niedzielę kibice nie obejrzeli już tak dużej ilości bramek jak w sobotę. Padło 15 bramek, ale za to aż 16 kar 2 minutowych! Kibicę na brak emocji narzekać zdecydowanie nie mogli. Mecz zakończył się tak jak dzień wcześniej wygraną Górali, lecz tym razem wynikiem 5:10

MUKS Zielonka - UKS Absolwent Siedlec

Drugi dwumecz odbył się w Zielonce na hali sportowej OKiS. Na Mazowsze przyjechał słabo spisujący się w tym sezonie Absolwent Siedlec. Zawodnicy MUKS'u mogli też tak pomyśleć i już 8 sekund po rozpoczęciu spotkania przegrywali 0:1. Do końca tercji przeważali zawodnicy przyjezdni i to oni wygrali tą część spotkania 2:4. W drugiej odsłonie meczu role się odwróciły. Gospodarze strzelili 4 bramki, tracąc przy tym zaledwie 1. Przed ostatnimi 20 minutami Absolwent przegrywał 6:5.  Nie wiele ponad 5 minut i na tablicy widniał remis 6:6. Kilkanaście sekund później Zielonka po bramce Maćka Sieńko znowu prowadziła.  Do końca meczu drużyny strzeliły po 1 bramce. Spotkanie zakończył się wynikiem 8:7.
W niedzielny mecz świetnie weszli gospodarze. Po 20 minutach prowadzili... 8:0. Druga odsłona okazała się już dużo bardziej wyrównana. Pierwszą bramkę w tej tercji zdobył Bartłomiej Fliegner z drużyny przyjezdnych. Podopieczni Roberta Deski i Mariusza Zadrogi odpowiedzieli na to 2 bramkami. Siedlczanie nie poddawali się i do syreny oznaczającej koniec zmagań w drugiej części zdobyli 4 bramki, a ich przeciwnicy tylko 2. W ostatniej tercji padły zaledwie 2 bramki, po 1 dla obu zespołów. Po 60 minutach gry na tablicy widniał wynik 13:6.

ULKS Józefina - UKS Multi 75 Killers Kraków

Ostatnia para grała w Łodzi. ULKS Józefina grała tam z Multi 75 Killers Kraków. Pierwsza odsłona sobotniego spotkania wyrównana i jedynie nie znaczna wygrana 2:3. W drugiej tercji lepiej zaprezentowała się Józefina i wygrali tą odsłonę 3:1. Przed ostatnią tercją na tablicy 5:4 widniał wynik. W ostatniej odsłonie do głosu doszła drużyna spod Wawelu i wygrała ją 2:4. Tym samym mecz zakończył się wygraną Killersów 7:8.
W niedzielę spotkanie rozpoczęło się bardzo wcześnie, bo już o 8.00. Pierwsza tercja była wyrównana i zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej części piłeczka wpadała do bramki tylko po strzałach zawodników ULKS. Zdobyli oni 2 bramki i przed ostatnią odsłoną prowadzili 3:1. Mimo to wygrało doświadczenie i zespół z Karkowa w ostatniej tercji zdobył aż 4 bramki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:5 drużyny Multi 75 Killers Kraków.

Oba mecze z Krakowem były dla nas bardzo wyczerpujące. To silna i doświadczona drużyna, która dała dam niezłą lekcję w 3 tercji obu spotkań odrabiając straty i odbierając nam zwycięstwo. Nie uważam że zagraliśmy te mecze źle. W obu spotkaniach daliśmy z siebie bardzo wiele. Walczyliśmy do ostatniego gwizdka na pełnych obrotach. Niestety coś w nas pękło zaczęliśmy popełniać karygodne błędy, a rywal to wykorzystał. - mówił Patryk Przybylski bramkarz ULKS Józefina. Musimy teraz poprawić kilka elementów w naszej grze by przygotować się do następnego niezwykle trudnego spotkania z Zielonką. Wierzę w to, że możemy nawiązać walkę z każdym rywalem do końca rozgrywek. Widowiska sportowe, które rozegraliśmy dotychczas w ekstraklasie są dla nas bardzo dużym doświadczeniem, którego chcemy czerpać jak najwięcej do przyszłej gry. - dodał

Analizując weekendowe mecze z ULKS Józefina muszę powiedzieć, że obydwa spotkania były dla nas bardzo ciężkie. Nikt z nas jadąc do Łodzi nie myślał, że będzie łatwo. W pierwszym meczu wygraliśmy 8-7 (wygrana jednym oczkiem wskazuje na dramaturgie tego spotkania), na dodatek musieliśmy odrobić 3 bramkową przewagę przeciwnika.Ostatnią bramkę strzelił dla nas Radek Kosek 30 sekund przed końcem spotkania co wywołało w naszym zespole wielką radość. Drugi mecz zaczęliśmy dość wcześnie 8:00, już 6:30 zrobiliśmy sobie krótki rozruch na zewnątrz. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana, w drugiej mieliśmy przewagę oddawaliśmy naprawdę dużo strzałów lecz bramkarz bronił naprawdę rewelacyjnie, jak to mówi stare porzekadło "niewykorzystane okazje się mszczą" tak było w tej tercji. Dostaliśmy dwie bramki z kontry. Na 3 tercje wyszliśmy mocno zdeterminowani i udało nam się wygrać ją 0-4 ustalając wynik całego meczu na 5:3. - opisujał Michał Leja z Killersów. Porównując naszą formę z poprzednim sezonem to myślę, że jest ona dużo lepsza - gramy dużo ambitniej, analizujemy taktykę i urzeczywistniamy ją na boisku, na treningach chłopaki trenują bardzo ciężko. Doszło także parę nowych twarzy na ten sezon jak Mariusz Górowski i Lukas Madr, którzy zaliczyli naprawdę dobre występy. Jeszcze dużo pracy przed nami, ale drużyna idzie do przodu i to jest najważniejsze. - zakończył Krakowianin