PRZED NAMI KOLEJNE MECZE EKSTRALIGI SENIORÓW2013-10-25
W najbliższy weekend odbędą się kolejne mecze w Ekstralidze Seniorów, wszystkie mecze zapowiadają się bardzo ciekawie i myślę, że możemy liczyć na bardzo wyrównanie widowiska. 

Na początek w Nowym Targu miejscowa Szarotka będzie podejmować zespół z Zielonki, czyli zmierzy się kolejno srebrny i brązowy medalista zeszłego sezonu. Mecz zapewne będzie stał na najwyższym poziomie naszej ligi i nikt nie odstawi ani ręki, ani kija, gdyż są to mecze, które mogą być decydujące w przypadku obu zespołów.

Kolejny mecz to potyczka zespołu z dolnej części tabeli - Pionier Tychy i beniaminka, który w zeszłej kolejce zaskoczył, czyli zespołu z Józefiny. W meczu z Siedlcem ULKS był skazywany na porażkę, a wręcz na pożarcie przez czwartą drużynę zeszłego sezonu, skończyło się to całkiem inaczej niż miało i Józefina w dość dobrym stylu wywiozła z Wielkopolski 3 pkt. Będzie to na pewno wyrównany mecz, który pod względem technicznym widowiska i efektywnością stoi pod znakiem zapytania, ale na pewno będzie to mecz zażarty do ostatniej sekundy.

Drugi z beniaminków - Olimpia Łochów będzie podejmować na swoim boisku zawodników z Krakowa, którzy dostali niezłe lanie w poprzedni weekend rozgrywkowy od Szarotki. To także będzie bardzo ważny mecz dla układu końcowego tabeli, Killers to drużyna, której raczej celem jest utrzymanie się w lidze niż tytuł mistrza, Olimpia także celuje w utrzymanie się w lidze po tym sezonie, tak więc możemy ostrzyć sobie zęby na kolejny zacięty pojedynek dwóch wyrównanych rywali. 

Ostatnim dwumeczem tego weekendu będzie spotkanie Mistrza Polski - Górali Nowy Targ z Absolwentem Siedlec, czyli drużyną, którą NT wyeliminował w fazie play off zeszłego sezonu. Tutaj także możemy spodziewać się wyrównanego meczu, jednak bardziej z naciskiem na przewagę gospodarzy, gdyż forma gości stoi pod znakiem zapytania po spotkaniach z Józefiną. W tym pojedynku na pewno zobaczymy liczne popisy techniczne, wiele składnych akcji i kontrowersyjnych starć, których autorami będą zawodnicy z Nowego Targu. 

Podsumowując najbliższe dwie kolejki zapowiadają się bardzo ciekawie i jeżeli ktoś z Państwa ma możliwość udania się na którykolwiek z meczy serdecznie do tego zapraszamy!

Oto kilka słów, których udzieliły nam ekstraligowe postacie :

Grzegorz Marszał (zawodnik ULKS Olimpia Łochów)
Nowa kolejka ekstraligi, to nowe wyzwania. Jednak nasze nastawienie przed meczami z Krakowem są optymistyczne, każdy już się nie może doczekać godziny 19.00 w sobotę i pokazać przed własną publicznością na co nas stać, a stać nas na komplet punktów z tego weekendu. Jako drużyna oczekujemy dobrego meczu dla nas i dla kibiców, no i oczywiście naszej wygranej. Ciągle jesteśmy w ciągu treningowym no i oczywiście jesteśmy "w gazie". Co do Krakowa, myślę że jest to drużyna raczej ciężka do rozgryzienia, bo potrafią toczyć wyrównany mecz, a dzień później dostać dobre lanie. Weekend zapowiada się naprawdę ciekawie. Zapraszam wszystkich w sobotę do Łochowa na 19.00. O prawdziwie sportową atmosferę zadbają już nasi kibice.

Łukasz Chlebda (zawodnik Szarotka Nowy Targ):
Nastawienie przed meczami jest bardzo dobre, jak zwykle z resztą. Bez tego nie mielibyśmy po co wychodzić na boisko, przecież ten sport ma sprawiać nam frajdę. Atmosfera w zespole naturalnie wyśmienita, nie odbyliśmy co prawda zbyt wielu treningów ale humory dopisują. W zbliżającej się kolejce oczekujemy dwóch zwycięstw, to nie ulega wątpliwości. Pomimo nieciekawych występów w zeszłym sezonie jesteśmy pewnie siebie, zwłaszcza po wysokim zwycięstwie nad Krakowem (strzelenie tylu bramek na hali która jest równa jak pole ziemniaków to dla nas duże osiągniecie!) liczymy na sukces w ten weekend. Zielonka jest dobrym zespołem, ale znamy ich, niczym nie powinni nas zaskoczyć. Trzymajcie kciuki!

Rafał Fijałkowski  (zawodnik ULKS Józefina):
Po połączeniu z drużyną z Józefiny myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć z Tychami o dwa zwycięstwa. Mamy 2 silne piątki, które dobrze funkcjonują w obronie i to było kluczem do zwycięstwa w Siedlcu co było dla nas sukcesem. Dobrze się dogadujemy i jest świetna atmosfera w zespole. Myślę, że to zespół Pioniera bardziej obawia się tych spotkań. My jako beniaminek nie mamy na sobie żadnej presji, a każde zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne. Jedziemy w prawie pełnym składzie i będziemy walczyć o dwa zwycięstwa. Czujemy respekt do przeciwników, ale jesteśmy pewni swoich umiejętności i wierzę, że sprawimy kolejną niespodziankę i zostawimy w dole tabeli zespół z Tychów.

Artur Sajewicz  (trener TKKF Jadberg Pionier Tychy):
W nadchodzący weekend czekają nas arcyważne spotkania z beniaminkiem z Józefiny. Drużyna ta sprawiła nie lada niespodziankę pokonując na wyjeździe czwarty zespół zeszłego sezonu. Widać, że połączenie sił z drużyną z Łodzi przyniosło pożądane skutki. Nie wiemy do końca czego mamy się spodziewać po tej nowej drużynie. Graliśmy na niedawnym turnieju Łódź florbalki Cup z drużyną z Józefiny oraz Łodzi i mimo tego, że zespół był podczas okresu przygotowawczego odnieśliśmy dwa zwycięstwa, jednak teraz trzeba będzie grać jeszcze bardziej skutecznie i konsekwentnie aby pokazać swoją wyższość nad zespołem przyjezdnym. Mamy świadomość, że mecze nie będą należały do tych łatwych i przyjemnych, jednak jesteśmy przekonani, że przy naszej dobrzej grze uzyskamy satysfakcjonujący wynik. Do drużyny po długiej przerwie wraca kilku wartościowych zawodników, mamy także w zanadrzu paru młodych, zdolnych graczy, więc pełni nadziei przystąpimy do dwumeczu z Józefiną. Jestem pewien, że wszyscy zawodnicy podejdą do dwumeczu w 100% skoncentrowani i po dwóch dobrych dla kibiców widowiskach będziemy mogli cieszyć się z pierwszych punktów w tym sezonie.Harmonogram weekendowych spotkań: 

Sobota 26. października :
18:00 Szarotka Nowy Targ vs. MUKS Zielonka
19:00 Pionier Tychy vs. ULKS Józefina
19:00 Olimpia Łochów vs. Multi 75 Killers Kraków
20:00 Górale Nowy Targ vs. Absolwent Siedlec

Niedziela 27. października :
09:30 Olimpia Łochów vs. Multi 75 Killers Kraków
10:00 Szarotka Nowy Targ vs. MUKS Zielonka
11:00 Pionier Tychy vs. ULKS Józefina
12:00 Górale Nowy Targ vs. Absolwent Siedlec
Kamil Zawistowski


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533639