HISTORYCZNA BRAMKA I NAGRODA MVP MAŁGORZATY PAZIO W LIDZE SZWEDZKIEJ2013-10-20
Małgorzata Pazio oraz Göran Nährström, Manager Endre IF.

W piątkowym spotkaniu Szwedzkiej Superligi kobiet Małgorzata Pazio zdobyła swoją pierwszą bramkę dla Endre IF. Jest to pierwsze, historyczne trafienie polskiej zawodniczki w najlepszej lidze świata! W meczu przeciwko Sala Silverstaden Małogosia była najlepsza na boisku i otrzymała nagrodę MVP spotkania, również po raz pierwszy.

Małgorzata Pazio jest w obecnym sezonie bardzo mocnym punktem swojej drużyny. Wszystkie z sześciu dotychczasowych spotkań rozegrała w pełnym wymiarze czasowym i zebrała dobre recenzje. W spotkaniach przeciwko: Pixbo Wallenstam, IBK Dalen, KAIS Mora oraz Sala Silverstaden należała do najlepszych zawodniczek na boisku. 

Jej ostatni występ przeciwko „Sala” był wyborny, Małgosia pokazała, że jest pełnowartościowym zawodnikiem SSL. W szóstej minucie akcją „w swoim stylu” Gosia otworzyła wynik spotkania. Po przejęciu piłki wbiegła w środek boiska i oddała mocny strzał z pociągnięcia w same okienko bramki. W tym meczu Pazio trafiła również w słupek i poprzeczkę oraz wygrała niemal wszystkie starcia „na bandzie” w obronie. Trener Tom Iversjö nie zmieniał Gosi w ostatnich czterech minutach nerwowego spotkania i całej trwającej pięć minut dogrywki meczu.


Gotlandzkie dzienniki jak zwykle pisały sporo o meczu Endre IF. „Gotlands Allehanda” przyznaje po każdym meczu rozegranym w Visby punkty dla najlepszych zawodniczek gospodarzy. Wyróżnione zostają trzy osoby, które otrzymują 3,2 lub 1 punkt. Małgorzata Pazio w piątkowym spotkaniu dostała „trójkę” i w klubowym rankingu gazety jest obecnie na drugim miejscu ex aequo. Przy jej nazwisku napisano: „Spelskicklig och följsam” co oznacza: „Aktywna na całym boisku i Błyskotliwa w rozegraniu”. „Gotlands Tidningar” opisuje zaś moment zdobycia bramki przez Gosię: „W 6 minucie meczu Małgorzata Pazio po wejściu w środek boiska oddała strzał, którego była bramkarka Endre nie była w stanie obronić.”. 


WYWIAD

Treść Rozmowy:

Göran: Siedzimy na „fice” (popołudniowa kawa)w Sztokholm Bromma w oczekiwaniu na następny lot, który zabierze nas dalej do Umeå, na jutrzejszy mecz przeciwko IKSU. Nadal nie jestem pewien czy dobrze wymawiam Twoje imię, czy mogłabyś sama powiedzieć jak się nazywasz?
Małgosia: Mam na imię Małgorzata Pazio.

Göran: O rany, ja nawet nie jestem blisko. Będę nazywał Cię Gosia. Gosia, siedzę tutaj teraz z tobą bo uważam, tak jak już wcześniej powiedziałem, że zrobiłaś niesamowity krok do przodu, w ostatnich meczach. Zresztą wczoraj otrzymałaś nagrodę Najlepszego Zawodnika Meczu i strzeliłaś swoją pierwszą bramkę. Jakie to uczucie?

Małgosia: To super uczucie, byłam bardzo szczęśliwa po zdobyciu swojej pierwszej bramki w SSL i otrzymaniu nagrody. To naprawdę wspaniałe uczucie.

Göran: Zrobiłaś duży postęp od zeszłego sezonu, w którym grałaś sporadycznie. Teraz jesteś pewnym punktem składu, co się wydarzyło?

Małgosia: Dość ciężko pracowałam w czasie przygotowań latem. Bardzo długo czekałam aby wskoczyć z formą na poziom, na którym teraz się znajduję.  Jestem zadowolona, że forma przyszła właśnie teraz.

Göran: Tak, mogę potwierdzić, że w czasie letnich przygotowań byłaś jedną z zawodniczek pracujących najciężej nad przygotowaniem do sezonu. Gosia, jutro gramy przeciwko IKSU. Nie spotkałaś się z tą drużyną wiele razy, w przeciwieństwie do mnie. Co możesz powiedzieć przed jutrzejszym spotkaniem?

Małgosia: Myślę, że jesteśmy w stanie zagrać bardzo dobre spotkania przeciwko drużynom z czołówki tabeli. Będzie wiele walki i moim zdaniem właśnie to będzie fajne w tym meczu. Myślę że damy radę.

Göran: Gosia zanim zakończymy musimy powiedzieć o Twoim szwedzkim.

Małgosia: Czy powinnam za niego przeprosić?

Göran: Nie, nie, nie, mówisz naprawdę fantastycznie. Jesteś tutaj od roku i wiemy, że nie jest łatwo przyjechać z polski i nauczyć się języka szwedzkiego.

Małgosia: Potwierdzam, to rzeczywiście nie takie proste.

Göran: Czy otrzymałaś jakąś pomoc w nauce?

Małgosia: Tak, otrzymałam wielką pomoc od Grety Hoffman.

Göran: Greta to żona Halle(Prezes Endre IF).

Małgosia: Tak, pomogła mi i cała drużyna mi wciąż pomaga. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej i lepiej.

Göran:  Oczywiście! Fantastycznie, że byłaś w stanie udzielić całego wywiadu po szwedzku. Bardzo dziękuję i powodzenia jutro przeciwko IKSU.

Małgosia: Bardzo dziękuje.
Dziękujemy Floorball Life za nadesłanie materiałów i pochwalimy się, że Małgosia Pazio jest twarzą naszego portalu.


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7419973