REPUBLIC CUP 2013 - Podsumowanie2013-06-28
W 2013 roku rozegrany został kolejny turniej Republic Cup. Turniej rozgrywany został w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii męskiej pierwsze miejsce zajął International Realstick Company, w kategorii kobiet Pinksta, a w kategorii juniorów wygrał zespół FBC ČPP Remedicum Ostrava. Zawody te to nie tylko gra w unihokeja, organizatorzy dla uczestników turnieju zaprogramowali bogaty program. Na oba wieczory zorganizowano imprezę unihokejową W knajpie BarBar, uczestnicy dostawali wiele rabatów na jedzenie i napoje w całej Ostrawie. W słoneczny weekend zadowoleni zawodnicy odwiedzili Water World Ostrava.

http://iv.pl/images/59836894402629569021.jpg

Chociaż nazwy poszczególnych zespołów niewiele mówią, to jednak zawodnicy w nich grający już absolutnie tak. Gwiazdy z ekstraligowych czeskich parkietów i zarazem Reprezentacji Czech tacy jak Tomašík, Sladký, Brus, czy Dziurdzik skrywali się pod rożnymi humorystycznymi nazwami. 

Nie zabrakło także polskich akcentów. W drużynie Republic Team International obok europejskich gwiazd zagrali Mateusz Antoniak (MUKS Zieonka) i Kamil Kozieł (TKKF Jadberg Pionier Tychy). Obaj polscy zawodnicy należą do FLORBALKI TEAM. Niestety w 1/8 fazy turnieju na przeciwko ich drużyny stanęła mocna ekipa International Realstick Company. To było bardzo zacięte i wyrównane spotkanie w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Ekipa popularnego Antona i Kozika musiała uznać wyższość jak się potem okazało zwycięzcy całego turnieju.

W kategorii męskiej cieszył się zespół International Realstick Company, który w finale wygrał z drużyną Přemožitelé by 4teams. O trzecie miejsce walczył zespół Střed zeměkoule i S.K. P.E.M.A. Opava. W meczu o trzecie miejsce zwyciężył zespół Střed zeměkoule.

1. International Realstick Company
2. Přemožitelé by 4teams
3. Střed zeměkoule
4. S.K. P.E.M.A. Opava
5.-8. FBC ČPP Remedicum Ostrava bílí, FBC Liberec, Amateři.cz by 4teams, B.E.S.K.Y.D. Selection

__________________________________________________________________________________________

W kategorii kobiet cieszyły się zawodniczki drużyny Pinksta, w emocjonującym finale poradziły sobie z drużyną z Vitkovic. Trzecie miejsce zajęła drużyna Summer DT a na czwartym miejscu znalazła się drużyna Czechista.

1. Pinksta
2. 1. SC WOOW Vítkovice bílé
3. Summer DT
4. Czechista Kuky Team
5.-8. 1. SC WOOW Vítkovice modré, FBC ČPP Remedicum Ostrava - bílé, Slepičí Gang, SKV Ladies

__________________________________________________________________________________________

W kategorii juniorów zdominował zespół Remedicum Ostrava. Bulldogs Brno zajeło drugie miejsce, a trzecie miejsce zajął zespół z Torpedo Havířov.

1. FBC ČPP Remedicum Ostrava
2. itelligence Bulldogs Brno
3. Florbal Torpedo Havířov
4. FBC Peaksport Litomyšl
5. FBC DDM Český Těšín
6. FBK Devils Sokol Valašské Klobouky,

Konrad Brzoza


  

 POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7542713