POZNALIŚMY PIERWSZEGO W HISTORII MISTRZA POMORSKIEJ LIGI UNIHOKEJA2013-06-25
projekt logo: florbalki.pl
Za nami ostatnia finałowa kolejka Pomorskiej Ligi Unihokeja. Poznaliśmy pierwszego w historii Ligi mistrza. Została nim UKS ÓSEMKA Wejherowo, która w finale dopiero po dogrywce pokonała drużynę ZONE Team INTERPLASTIC.

Po drodze do finału obie ekipy dosyć pewnie wygrały swoje mecze. UKS Ósemka wygrała z Floorball Team Słupsk wynikiem 5:2 z kolei ZONE TEAM INTERPLASTIC ograł swoich przeciwników z Torunia 5:3.

W meczu o V miejsce spotkały się drużyny FC Chylonia oraz Team Gdańsk. Jedna i druga do samego końca walczyły o awans do półfinałów i czuły spory niedosyt oraz chciały udowodnić swoją wartość na boisku walcząc niezwykle zacięcie. Pierwsza tercja należała do Gdynian, którzy prowadzili 3:2. Druga tercja to już popis gry Team Gdańsk i Arkadiusza Zycha autora czterech bramek dla swojego zespołu. Przy straconej zaledwie dwóch bramkach zdobyli ich aż 6 i objęli prowadzenie 8:5 powiększając je jeszcze bardziej w trzeciej tercji. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 10:6 dla Team Gdańsk i to oni zajęli ostatecznie V miejsce.

W meczu o brąz spotkali się przegrani półfinałów TLU Toruń oraz FLOORBALL Team Słupsk. Cel był tylko jeden: nie zakończyć sezonu bez medalu! Cel ten udało się osiągnąć torunianom, którzy rozgromili Słupczan aż 9:2. Aż 4 bramki w tym meczu zdobył Szymon Norkowski, któremu jednak zabrakło jednego punktu by zdobyć tytuł najlepszego zawodnika Pomorskiej Ligi.

W finale spotkały się drużyny UKS Ósemki Wejherowo, oraz ZONE Team INTERPLASTIC, które znają się bardzo dobrze gdyż kiedyś wspólnie tworzyły jeden zespół. Po drodze do finału obie ekipy dosyć pewnie wygrały swoje mecze. UKS Ósemka wygrała z Floorball Team Słupsk wynikiem 5:2 z kolei ZONE TEAM INTERPLASTIC ograł swoich przeciwników z Torunia 5:3.
Spotkanie zaczęło się spokojnie bez forsowania tempa każda z drużyn nie chciała pierwsza stracić bramki. Aż do 14 minuty utrzymywał się bez bramkowy remis. Dopiero na 45 sekund przed końcem pierwszej tercji bramkę dla UKS Ósemki zdobył grajacy na co dzień w Orionku Ogorzeliny Bartłomiej Kaim. 15 sekund później było już 2:0, a kolejną bramką zdobył Bartłomiej Kaim po asyście Tomasza Penkowskiego.
Druga tercja zaczęła się od dużo agresywniejszej gry zespołu ZONE INTERPLASTIC, który zaczął grać na całym boisku i coraz mocniej naciskać rywali, lecz zakończyła się ona bezbramkowym remisem i Ósemka dalej prowadziła różnicą dwóch bramek. Mecz był prowadzony w bardzo szybkim tempie i na bez zwątpienia można stwierdzić, iż był to najlepszy mecz w całych rozgrywkach tego sezonu.
Przed trzecią tercją zespół ZONE TEAM INTERPLASTIC nie miał nic do stracenia i zaczął z dużym animuszem. W 2 minucie tercji po zamieszeniu pod bramkowym piłkę po asyście Dobromira Cirockiego zdobył kapitan zespołu Michał Kozal dając nadzieję na zwycięstwo w finale. Agresywna obrona na całym boisku przynosiła skutki i w 35 minucie spotkania do wyrównania doprowadził Leszek Samson. Tempo meczu nie malało często dochodziło do ostrych starć, czego skutkiem były kary. W 41 minucie po dwójkowej akcji Marcina Modrzewskiego i Bartłomieja Kaima grających na co dzień wspólnie w Orionku Ogorzeliny bramkę zdobył ten pierwszy i dał kolejne prowadzenie swojej drużynie. Lecz Ósemka nie cieszyła się z niego zbyt długo gdyż swój geniusz po raz kolejny pokazał Leszek Samson i przepięknym strzałem pod samą poprzeczkę doprowadził do kolejnego remisu już 15 sekund później! Chwilę później karę za blokowanie dostał zawodnik Ósemki Wejherowo i zawodnicy wspierani przez firmę INTERPLASTIC® Roger Żółtowski grali w przewadze aż do końca regulaminowego czasu gry, lecz nie udało im się zdobyć upragnionej bramki i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 3:3.
Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka. W niej karę dostał Marcin Wasilewski zawodnik ZONE Team INTERPLASTIC, a grę w przewadze na bramkę w dosyć kontrowersyjnej sytuacji zdobył jak zawsze niezawodny od lat kapitan UKS Ósemki Wejherowo Karol Barzowski i to jego zespół mógł cieszyć się z pierwszego triumfu w rozgrywkach.

Najlepszym strzelcem Ligi z 28 trafieniami i średnią 2.8 bramki na mecz został Karol Idzi z drużyny FC Chylonia
Najlepszym zawodnikiem ligi z 37 punktami (22 bramki oraz 15 asyst) został Daniel Pranga z UKS Ósemki Wejherowo
Oboje dostali upominki w postaci bonów na zakupy w sklepie Sportpoland.pl oraz pamiątkowe koszulki i statuetki ufundowane przez firmę INTERPLASTIC® Roger Żółtowski
MVP finałów został wybrany Bartłomiej Kaim, który reprezentował barwy UKS Ósemki Wejherowo. W finałowym spotkaniu zdobył on dwie bramki, oraz raz asystował.

Oprócz tego zostali wybrani najlepsi zawodnicy swoich, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki