KRZYSZTOF KULCZYCKI I ARTUR KASPEREK O SUPER FINALE2013-05-19
W dniu wczorajszym poznaliśmy rozstrzygnięcia w Ekstralidze Seniorek i Seniorów. Zapraszamy do lektury.

Tak jak w ubiegłym roku Mistrzem Polski Seniorów została drużyna Górali Nowy Targ, o tytule Mistrzowskim decydowała dogrywka, w której to własnie Górale zdobyli złotą bramkę. Vice Mistrzostwo przypadło w tym sezonie dla dobrze grającej drużyny MUKS Zielonka,  brązowe medale przypadły w tym sezonie dla Szarotki Nowy Targ, natomiast bez medalu sezon zakończył Absolwent Siedlec.

Mistrzem Polski w Seniorkach w tym sezonie wywalczył Absolwent Siedlec, który pokonał Energę Gdańsk i to Gdańszczanki w tym sezonie musiały zadowolić się tylko Vice Mistrzostwem Polski. Brązowe Medale tak jak i w ubiegłym sezonie przypadły Dzikim Gęsiom Zielonka w meczu o brąz Dzikie Gęsi pokonały po dobrym spotkaniu  Podhale Nowy Targ. 

Artur Kasperek (KS Szarotka Nowy Targ)
Ten sezon był w naszym wykonaniu fatalny, jednak nie składamy broni i chcemy powalczyć o odzyskanie tytułu, chyba po tylu sezonach zwycięskich trochę zaniedbaliśmy niektóre sprawy i seria mistrzostw się skończyła. Jednak w imieniu moim i kolegów z Szarotki śmiało mogę powiedzieć, że powalczymy jeszcze o mistrzostwo i dopniemy swego! 

Krzysztof Kulczycki (KS Dzikie Gęsi Zielonka)
Dzikie Gęsi zwyciężyły! Po raz drugi z rzędu, w krótkiej historii naszego klubu udało się zakończyć sezon udanie: puchar i brązowe medale trafiają ponownie w nasze ręce! Wielkie brawa z mojej strony dla zawodniczek, które pokazały ogromny charakter i wolę walki w dzisiejszym spotkaniu. Sprawdziło się to czego spodziewałem się przed meczem: pełno emocji, wynik na styku, do ostatnich sekund kwestia medalu była nierozstrzygnięta. Od drugiej tercji graliśmy na osiem zawodniczek, na 10 minut przed syreną kontuzji doznała nasza liderka, Katarzyna Chełstowska i siedem osób dowiozło korzystny wynik do końca. Było dużo dramaturgii, potwornie ciężkie spotkanie i tym bardziej zadowoleni jesteśmy z sukcesu! Jestem pod wrażeniem organizacji imprezy, gospodarze utrzymali poziom turniejów międzynarodowych i wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Nowa formuła organizacji Finałów Ekstraligi Kobiet i mężczyzn to strzał w dziesiątkę. Brawo za pomysł i wykonanie! Podoba mi się też podkreślenie roli sędziów w turnieju: prezentacja par na stronie internetowej, przygotowane koszulki, nagrody itp. Ten mecz zakończył moją 3 letnią pracę z Dzikimi Gęsiami w roli trenera, cieszę się, że zakończenie jest pozytywne. Jeszcze raz chciałbym podziękować tej garstce dziewcząt, która wytrwała przy mnie do końca. Medale na szyjach są odpowiednią nagrodą i świadczą o tym, że było warto." 

dodał: Patryk Kaczmarek


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485528