SUPER FINAŁ EKSTRALIGI KOBIET I MĘŻCZYZN - aktualizacja2013-05-16
Już w sobotę 18 maja w Rakoniewicach rozegrany zostanie Super Finał Ekstraligi Kobiet i Mężczyzn. Jest to pierwszy taki Finał w Polsce. W Super Finale wystąpi osiem drużyn.  

Mężczyźni:
  • KS Worwa Szarotka Nowy Targ
  • UKS Absolwent Siedlec
  • MUKS Zielonka
  • KS Madex Górale Nowy Targ
Kobiety:
  • Energa Olimpia Osowa Gdańsk
  • UKS Absolwent Siedlec
  • MMKS Podhale Nowy Targ
  • KS Dzikie Gęsi Zielonka

Terminarz spotkań:
09:00 MMKS Podhale Nowy Targ - KS Dzikie Gęsi Zielonka (Mecz o 3 miejsce Seniorek)
12:00 KS Worwa Szarotka Nowy Targ - UKS Absolwent Siedlec (Mecz o 3 miejsce Seniorów)
15:00 Energa Olimpia Osowa Gdańsk - UKS Absolwent Siedlec (FINAŁ Seniorek)
18:00 KS Madex Górale Nowy Targ - MUKS Zielonka (FINAŁ Seniorów)

Przed Super Finałem Ekstraligi o kilka zdań zapytaliśmy: 

  Agnieszka Kozanecka (UKS Absolwent Siedlec)
Po zwycięskim półfinale z Podhalem jesteśmy bardzo zmotywowane i gotowe do dalszej walki o nasz jedyny w tym sezonie cel. Wiemy o co gramy i mamy świadomość, że drużyna z Gdańska jest w naszym zasięgu. Na stronie pzunihokeja.pl opublikowano pokaźne statystyki z poprzednich lat. Bez wątpienia, na ich podstawie nie jesteśmy faworytkami tego meczu, ale przecież liczby na boisku nie grają! Mecze rundy zasadniczej, które zostały rozegrane na parkiecie przeciwnika pokazały, że jesteśmy w stanie odebrać Enerdze tytuł. Musimy jednak od samego początku podejść do meczu w pełni skoncentrowane i opanowane. Tego ostatniego w półfinałowych meczach pod bramką przeciwnika bardzo nam brakowało. Uważam, że podniesienie skuteczności pomoże nam w sięgnięciu po upragnione złoto. To jest idealny moment, żeby przerwać passę Gdańszczanek, więc trzeba go wykorzystać!!! Do zobaczenia w Rakoniewicach :) źródło: Absolwent Siedlec 

  Piotr Ludwichowski (Energa Olimpia Osowa Gdańsk)
Już za kilka dni czeka nas najważniejszy mecz sezonu. Tym razem finał zostanie rozegrany w nowej formule. Zadecyduje dyspozycja dnia oraz łut szczęścia. Oba zespoły znają się bardzo dobrze i ciężko będzie czymś zaskoczyć. Na pewno Siedlec będzie miał przewagę "własnego" boiska. Praktycznie grają na swoim terenie. Mimo to jesteśmy bojowo nastawieni i będziemy grać o zwycięstwo. Życzę wszystkim drużynom uczestniczącym w finałach powodzenia a kibiców zapraszam do Rakoniewic!Szykuje się unihokejowe święto i nie może Was tam zabraknąć!

  Mateusz Antoniak (MUKS Zielonka)
Już w najbliższą sobotę rozegramy upragniony finał z broniącym tytułu mistrza polski zespołem KS Madex Górale Nowy Targ. Na pewno będzie to najtrudniejsze spotkanie jakie przyszło nam rozegrać w tym sezonie. Górale podczas tegorocznych rozgrywek nie doznali jeszcze porażki, więc wszelkie kalkulacje statystyczne na pewno są po ich stronie. Uważam jednak , że szanse są wyrównane. Nasz zespół nie ma nic do stracenia już odnieśliśmy duży sukces, lecz jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, na pewno będziemy chcieli sprostać zadaniu i sprawić niespodziankę w tym spotkaniu. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej, mamy wyrównane dwie piątki, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani motorycznie  Gramy tylko jeden mecz, więc lepsza dyspozycja dnia przy odrobinie szczęścia wyłoni zwycięzcę, dołożę wszelkich starań żeby to był właśnie nasz zespół. 

  Piotr Kostela (KS Madex Górale Nowy Targ)
Finał w tym roku będzie inny niż w poprzednich latach gdyż o mistrzostwie zadecyduje tylko jeden mecz. Drużyna z Zielonki z która się spotkamy w finale, to głównie dość młodzi zawodnicy którzy dysponują całkiem dobrym przygotowaniem motorycznym i technicznym. Są na pewno na fali ostatnich zwycięstw i sukcesów dlatego woli walki im nie zabraknie. Nasze przygotowania rozpoczęliśmy około 4 tyg przed finałem nie były one perfekcyjne na co złożyło się wiele czynników  W finale jednak nie będziemy drużyną broniącą się, wiemy jakie nasz rywal ma mocne i słabe strony dlatego pod tym kontem staraliśmy się dobrać taktykę na finał  Za nami przemawia również większe obycie w finałach oraz meczach o stawkę  te chłodnę głowy mam nadzieje pomogą nam w gorących sytuacjach których w finale nie braknie. Będziemy dysponować niemalże optymalnym składem z małymi wyjątkami. Liczę,że damy z siebie wszystko i obronimy mistrzowską koronę. Maja Stenka (Energa Olimpia Osowa Gdańsk)
Cieszymy się bardzo, że finał będzie rozgrywany przed dużą publicznością na hali, a także transmitowany w internecie. Nasz cel to sięgnąć po raz 5 MP w dobrym stylu, żeby nikt nie mógł powiedzieć po meczu, że wygrałyśmy " fartem". Jak już wcześniej wspominałam " zimnym prysznicem " była przegrana na własnym parkiecie właśnie z Siedlcem. Zmotywowało nas to do jeszcze większej pracy na treningach. Do meczu finałowego jesteśmy przygotowane bardzo dobrze fizycznie jak i taktycznie. Wyjdziemy na boisko w pełni skoncentrowane od pierwszej do ostatniej minuty. Nie lekceważymy przeciwnika! Już jutro wieczorem będziemy w Wolsztynie, aby wszystko na spokojnie jeszcze ustalić i szybko iść spać, aby być jak najbardziej wypoczętym na mecz. Znamy Siedlec i wiemy, że jest bardzo dobrym i doświadczonym zespołem. Można powiedzieć, że znamy się na pamieć. Właśnie dlatego myślę, że wszyscy będą w szoku naszej taktyki i mamy nadzieje, że nią zaskoczymy przeciwniczki. Myślę, że pierwsze minuty będą bardzo spokojne. W tym meczu jeden błąd może zadecydować o końcowym wyniku meczu! Atutem Siedlca na pewno będzie " neutralny teren" swój parkiet i publiczność, ale mam nadzieje że i tym razem sięgniemy po tytuł Mistrza Polski. Ja osobiście nie mogę doczekać się soboty i godziny meczu. Czuje się jakbym za chwile miała rozegrać mecz na szczeblu międzynarodowym. Motywacja jest ogromna w całej drużynie. Wygra lepszy. Kto nim będzie tym razem ? Wszystkiego dowiemy się w sobotę. Do zobaczenia i powodzenia reszcie drużyn walczących o "pudło"!
 
Trener Dzikich GęsiKrzysztof Kulczycki (Dzikie Gęsi Zielonka)
Każde spotkanie Super Finału ma swojego faworyta i jestem świadom, że to nie my jesteśmy pewniakami w starciu z Podhalem. Obstawiam wyrównane wyniki, zwycięstwa jedną lub dwoma bramkami. W związku z tym, że wszystko rozstrzyga jeden mecz i emocje będą ogromne to o wynikach zadecyduje to jak drużyny wejdą w spotkanie, kto pierwszy uzyska przewagę, psychika zawodników, motywacja i szczęście. Mamy spore problemy kadrowe, lecz Dzikie Gęsi kondycyjnie sobie poradzą. Jeśli impreza nie przerośnie dziewcząt i unikniemy “wpadek” na początku spotkania to jest szansa na wynik na styku. Wtedy zadecyduje przypadek, szczęście, jeden błąd. Charakteru i ambicji moim zawodniczkom nie brakuje, jeśli wygramy to w tym upatrywałbym powodów sukcesu.
Największa impreza klubowa roku! Ciesze się, że nasza drużyna bierze udział w tym wydarzeniu, gdyż oczy całej unihokej Polski zwrócone będą właśnie na Rakoniewice. Mam nadzieję, że organizatorzy się spisali i czekają nas pozytywne niespodzianki . Gramy o 9.00, bardzo liczę na obecność kibiców miejscowych i naszych, zawodników MUKS, którzy będą nas wspierali. Bardzo nie chciałbym walczyć o medal przy pustych trybunach z samego rana, tak nie da się grać. Nie wiem jeszcze, którzy sędziowie poprowadzą mecz. Tylko jedną z czterech par oceniam jako taką, która nieco zbyt często lubi sięgać po gwizdek ale jestem dobrej myśl, że sędziowie pozwolą na walkę na prawdziwym, seniorskim poziomie. Zapraszam do Rakoniewic, trzymajcie kciuki za Zielonkę!

 

dodał: Patryk Kaczmarek


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485546