FINAŁ A MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH - BABIMOST2013-05-01
Już w nadchodzący weekend tj. 4-5 maja rozegrany zostanie Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W tym roku turniej rozegrany zostanie na hali w której jeszcze nie dawno rozgrywane były Eliminacje do MŚ Świata Kobiet. Mowa oczywiście o  hali "Olimpia" w Babimoście, która mieści się przy ulicy - Żwirki i Wigury 10a.

Do najlepszej szóstki zespołów w kategorii juniorów młodszych w tym sezonie zakwalifikowały się następujące drużyny:

I. Do najlepszej szóstki zespół w kategorii juniorów młodszych w tym sezonie zakwalifikowały się następujące drużyny:
  • UKS Fenomen Babimost
  • UKS Victoria Gułtowy
  • UKS Jedynka Orzysz
  • UKS Wiatr Ludźmierz
  • WSU Wierzchowo
  • ULKS Józefina

II. Rozpiska meczów:

SOBOTA – 04.05.2013 r.

1. 09.00 WSU Wierzchowo – UKS Victoria Gułtowy
2. 10.15 UKS Wiatr Ludźmierz – ULKS Józefina
3. 11.30 UKS Fenomen Babimost – UKS Jedynka Orzysz
4. 12.45 UKS Wiatr Ludźmierz – WSU Wierzchowo
5. 14.00 UKS Jedynka Orzysz – UKS Victoria Gułtowy
6. 15.15 ULKS Józefina – UKS Fenomen Babimost
7. 16.30 UKS Jedynka Orzysz – UKS Wiatr Ludźmierz
8. 17.45 ULKS Józefina – WSU Wierzchowo
9. 19.00 UKS Fenomen Babimost – UKS Victoria Gułtowy


NIEDZIELA – 05.05.2013 r.

1. 09.00 ULKS Józefina – UKS Jedynka Orzysz
2. 10.15 UKS Victoria Gułtowy – UKS Wiatr Ludźmierz
3. 11.30 WSU Wierzchowo – UKS Fenomen Babimost
4. 12.45 UKS Victoria Gułtowy – ULKS Józefina
5. 14.00 WSU Wierzchowo – UKS Jedynka Orzysz
6. 15.15 UKS Fenomen Babimost – UKS Wiatr Ludźmierz

ZAKOŃCZENIE TURNIEJU OK. 16.30


III. Przypomnijmy sobie również jak zakończyły zeszły sezon wypomniane drużyny:

Fenomen: Wicemistrz Polski

Victoria:  czwarte miejsce w grupie eliminacyjnej (brak awansu do półfinału)

Jedynka: czwarte miejsce w grupie eliminacyjnej (brak awansu do półfinału)

Wiatr Ludźmierz: Czwarte miejsce w Finale

WSU Wierzchowo: Brązowy medalista MP

ULKS Józefina: Dziewiąte miejsce MPIV. Opinie zawodników przed finałem:


Piotr Karelus (WSU Wierzchowo) - Już w najbliższy weekend odbędą się finały Mistrzostw Polski w kategorii Junior Młodszy. Dla mnie są to pierwsze finały, więc sprawę traktuje bardzo poważnie. Razem z kolegami z zespołu staramy się na treningach, wszystkie ćwiczenia wykonujemy z uwagą i dokładnością, tak aby zaprocentowało to podczas spotkań. Finały odbędą się w Babimoście, więc na hali, która bardzo mi odpowiada. Przyjdzie nam zmierzyć się z Fenomenem Babimost, „Jedynką” Orzysz, Victorią Gułtowy, Wiatrem Ludźmierz oraz zespołem z Józefiny. Nigdy nie grałem z drużyną z Ludźmierza więc nie wiem czego się po nich spodziewać. Wiem, że rywalizacja o medale będzie niezwykle zacięta i każda ekipa ma szanse na złoto, my zresztą także. Jestem dobrej myśli, i jeżeli zagramy to co potrafimy najlepiej, będzie to kluczem do sukcesu. Pozdrawiam wszystkich fanatyków unihokeja, oraz całą drużynę WSU!


Kamil Dubliński (Jedynka Orzysz) - W najbliższy piątek wyjedziemy na Finały Mistrzostw Polski juniorów młodszych, które odbędą się 4-5 maja (sobota ,niedziela). Poziom Finału będzie bardzo wyrównany i bardzo zacięty, ponieważ każdy chce pokazać się jak najlepiej. Moim zdaniem nie ma pewnego faworyta turnieju, mocniejszymi zespołami są Wiatr Ludźmierz i Fenomen Babimost, bo nie zaznali żadnej jak dotąd porażki w eliminacjach jak i półfinałach, ale i oni są do pokonania co pokazał nam mecz z Ludźmierzem gdzie ulegliśmy im tylko 3:1. Na początku sezonu zakładaliśmy sobie, awans do finałów i tak się też stało, nie ukrywam że jako drużyna mamy chrapkę ustać na podium, ale to zależy od tego jak zagramy, czy wykorzystamy wszystkie sytuacje i czy będziemy popełniać błędy. Pozdrawiam wszystkich sympatyków Unihokeja i wszystkim drużynom życzę powodzenia, a w szczególności WSU . Niech wygra najlepszy. 


Szymon Ruszczyk (Jedynka Orzysz) - W najbliższy weekend nasza drużyna weźmie udział w Finale Mistrzostw Polski w Babimoście. Czeka nas bardzo długa podróż, aczkolwiek mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na naszą grę w postaci zmęczenia, bądź braku skupienia. Dodatkowo podkreślę, że jest to nasz pierwszy Finał „A” MP! Wiadomo, każdej drużynie marzy się medal. Nie da się ukryć, że także należymy to grona tych zespołów. Mam nadzieję, że zagramy 5 emocjonujących meczy, którymi pozytywnie zakończymy cały sezon i 3 lata w juniorach młodszych. Jedziemy pokazać dobry Unihokej. A wynik?? Wynik jest sprawą ważną, ale nie najważniejszą. Najważniejsza jest zdrowa rywalizacja, zabawa i duch Fair Play, którego mam nadzieję, że nie zabraknie na hali w Babimoście. Wszystkich drużynom życzę powodzenia ! Niech wygra najlepszy;). Pozdrawiam!


Damian Jędrys (ULKS Józefina) - Już 4 oraz 5 maja odbędą się Mistrzostwa Polski w kat. juniorów młodszych . Myślę, że rywalizacja będzie zacięta. Cała nasza drużyna jest dobrze przygotowana i zmotywowana. Dla naszej drużyny to pierwszy FINAŁ A w historii klubu. Oczywiście nie ukrywam, że chciałbym dobrze podsumować ten sezon i zdobyć mistrza polski wraz z drużyną. Pozdrawiam, niech wygra najlepszy.


Filip Malinowski (Jedynka Orzysz) -  LINK

Michał Kozubal (Fenomen Babimost) - LINK

Piotr Jóźwiak (Victoria Gułtowy) - LINK

Karol Pelczarski (Wiatr Ludźmierz) - LINK

Konrad Brzoza (WSU Wierzchowo) - LINK

Jakub Łyskawa (Fenomen Babimost) - LINK


Kacper Tyczkowski:
POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7485771