OSTATECZNE ROZSTRZYGNIĘCIE W GRUPIE D2011-11-21

Podział punktów w ostatnim starciu pierwszej rundy w Mokotowie , w Łochowie MUKS wywalczył sobie fotel lidera. Na warszawskiej hali pierwsze swoje punkty w tym sezonie zyskała drużyna z Łodzi i Józefiny, w sobotę mecz zakończył się wynikiem 7-6 dla gospodarzy, a w niedzielę 9-10 dla gości. Zielonka dwukrotnie pokonała Łochów, 4-5 i 5-8.

W zeszły weekend Józefinki wywalczyły swoje pierwsze punkty w historii występów w kategorii juniorów starszych, Łódź zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie. Mecz był bardzo męczący dla obu drużyn, gdyż obydwa składy były uszczuplone o kilku zawodników i trzeba było grać jedną piątką z pojedynczymi zmianami. W drużynie ULKS'u brakowało trzech zawodników: 

obrońcy - Sebastiana Sucheckiego i dwóch środkowych - Szymona Gajdy (K), Kamila Banasiewicza, każdy z nich nie mógł wystąpić z powodów zdrowotnych.

Pierwszy mecz był wyrównany, w drużynie gospodarzy widać było brak doświadczenia, drużyna ta potrafiła uzyskać wysokie prowadzenie nad przeciwnikami, jednak utrzymanie tego nie było już tak łatwe, a w końcu i tak przewaga malała albo nawet odwracała się. W sobotnim meczu szybko zrobiło się 3-0, w pierwszej tercji zawodnicy z Łodzi zdołali strzelić 2 bramki i przegrać tą część meczu 3-2. Druga tercja okazała się zwycięska dla gości, którzy strzelili 2 bramki a gospodarze tylko jedną i po drugiej tercji był remis 4-4. W ostatniej , decydującej tercji to Józefinki strzeliły jedną bramkę więcej i wygrały pierwsze spotkanie w historii. Spotkanie obserwowała dość licznie zgromadzona publiczność, byli to głównie kibice z Ursusa oraz dziewczęta z 85 Mokotów, a także rodzice zawodników, którym serdecznie dziękujemy za przybycie i doping.

W niedzielę mecz także był wyrównany, chociaż nie był tak dynamiczny jak w sobotę ze względu na zmęczenie obu drużyn pierwszą potyczką , jednak nie zabrakło w tym meczu walki, która toczyła się do ostatnich sekund. W tym starciu także wyszedł brak doświadczenia gospodarzy, którzy prowadzili 8-4 w czasie drugiej tercji. Nowa Łódź podniosła się z tej przegranej i zwyciężyła 9-10, a ostatnia bramka dająca pierwsze punkty gościom wpadła 3 sekundy przed gwizdkiem, który miał zakończyć podstawowy czas gry.


Oto jak wygląda tabela przed przerwą zimową:

Poz.

 Drużyna

Mecze

Z

R

P

Bramki

Pkt.

1.

 MUKS Zielonka

6

6

0

0

58-20

18

2.

 ULKS Olimpia Łochów

6

4

0

2

42-22

12

3.

 UKS Nowa Łódź

6

1

0

5

24-53

3

4.

 ULKS Józefina

6

1

0

5

28-57

3POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7536256