I LIGA SENIORÓW: OLIMPIA ŁOCHÓW W EKSTRALIDZE SENIORÓW!2013-04-23
Olimpia Łochów wraz z drużyną Orły Suwałki awansowała do najwyższej męskiej klasy rozgrywkowej w Polsce jaką jest ekstraliga seniorów. Orły były w tym roku spadkowiczem ze wspomnianej ekstraligi i wywalczenie przez nich awansu nie było niespodzianką. Olimpia natomiast składa się z młodych zawodników, którzy stale się rozwijają i  awans po dwóch sezonach gry w I lidze seniorów, która jest zapleczem ekstraligi, można uznać za ich duży sukces. 

Oto komplet wyników spotkań finałowych I ligi seniorów:
ULKS Olimpia Łochów - UKS Orły Suwałki 7-8 (1-3,4-3,2-2)
UKS Orły Suwałki - ULKS Olimpia Łochów 10-12 (3-3,2-2,5-7)
UKS Orły Suwałki - ULKS Olimpia Łochów 16-4 (8-0,2-2,6-2)
Prezentujemy opinie Rafała Szyszko czyli kapitana seniorskiej ekipy Olimpii po wszystkich meczach finałowych w I lidze seniorów:
Finałowe spotkania z Suwałkami były o przysłowiową pietruszkę. Obie drużyny miały zapewniony awans do Ekstraligi. W ogólnym rozrachunku lepsza okazała się drużyna z Suwałk, która górowała nad nami doświadczeniem. W sobotnim meczu pokazaliśmy charakter i mimo mocno osłabionego składu wygraliśmy. W niedzielę było już gorzej, Orły dominowały nad nami w każdym elemencie gry i spotkanie zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy. 
Bardzo cieszymy się z faktu, że w następnym sezonie będziemy grali z najlepszymi drużynami w Polsce, zdajemy sobie sprawę, że musimy zdecydowanie poprawić naszą grę żeby zdobywać punkty. Mamy bardzo młody i ambitny zespół, wiemy nad czym mamy pracować i na pewno w następnym sezonie będziemy lepszą drużyną.Po kapitanie czas przyszedł na opinie trenera Janusza Sternickiego, który po krótce podsumowuje nam awans do ekstraligi:
Awans do Ekstraligi jest zapewne sukcesem, na który chłopcy zasłużyli swoją ciężką pracą. 
W sezonie zagraliśmy dobre mecze, ale i takie (jak ostatni z Suwakami), o którym lepiej zapomnieć. Wiele elementów trzeba poprawić i nad tym będziemy pracować przygotowując się do pierwszego sezonu w Ekstralidze. Jeśli uda nam się utrzymać drużynę w obecnym składzie, jeśli nie będzie groźnych kontuzji i nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, to zapewne wielokrotnie cieszyć się będziemy z dobrych wyników „Olimpii”. Mamy wiele atutów, aby w Ekstralidze grać na dobrym poziomie. Jednym z nich będą fantastyczni kibice, którzy w tym sezonie pokazali swoje możliwości.
Mijający sezon daje wiele do myślenia, w kontekście nie tylko drużyny ale całego polskiego unihokeja. W Ekstralidze po wycofaniu się Wejherowa i Gdyni grało 6 zespołów. Jak będą wyglądały rozgrywki w nadchodzącym sezonie trudno przewidzieć?. Mam nadzieję, że uda się wypracować rozwiązania, które zadowolą nie tylko grające kluby, ale również wpłyną na poniesienie poziomu ilościowego i jakościowego naszej dyscypliny.My jako redakcja florbalki.pl mamy nadzieję, że wszystkie kluby będą rozwijały się w takim tempie i będą miały takich kibiców jak zespół z Łochowa. A samej Olimpii życzymy powodzenia w ekstralidze seniorów.


Kacper Tyczkowski


POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7531140