PIOTR LUDWICHOWSKI O PIERWSZYM DNIU FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK STARSZYCH W GDAŃSKU2013-04-20
Za nami pierwszy dzień Finału Mistrzostw Polski Juniorek Starszych, który rozgrywany jest w Gdańsku. Przedstawiamy opinie trenera Energii Gdańsk Piotra Ludwichowskiego.

W Gdańsku rozpoczęło się 3 dniowe święto unihokeja!na trybunach zasiadło około 200 osób co należy uznać za duży sukces!Sam mecz pomimo wyniku dostarczył bardzo wiele emocji. MMKS otworzył wynik po rykoszecie i przypadkowej bramce. Góralki poszły za  ciosem i w drugiej groźnej akcji podwyższyły na 2:0. Wtedy do głosu zaczęły dochodzić gdańszczanki, najpierw strzeliliśmy na 2:1 a później przy ogromnym aplauzie na 2:2, niestety sędziowie dopatrzyli się naszego przewinienia i nie uznali bramki. Chwilę później Nowy Targ zdobył trzecią bramkę i z takim wynikiem schodziliśmy na przerwę. Druga tercja była bardzo wyrównana, gospodynie cały czas goniły wynik. Do stanu 6:5 gra była bardzo wyrównana. Kiedy wydawało się, że Energa doprowadzi do remisu, to MMKS zdobył bramkę i znów odskoczył. Od tego momentu gospodynie przysnęły i dały sobie wbić kilka bramek pod rząd. Gdańszczanki dwoiły się i troiły, ale dobrze dysponowana była bramkarka gości albo nie starczało szczęścia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Podhala, które w tym roku uważane jest za głównego faworyta do złota. Podsumowując zasłużone zwycięstwo dziewcząt z gór , jednak zbyt wysokie. Dziękuję za walkę i świetny mecz obu drużynom, powodzenia w kolejnych dniach mistrzostw Polski -  mówi Piotr Ludwichowski dla florbalki.pl