FINAŁY JUNIORÓW STARSZYCH2013-04-10

Już w ten weekend odbędą się Finały A i B Juniorów Starszych w unihokeja. W Finale A o medale Mistrzostw Polski zmierzą się:

  • ULKS Olimpia Łochów
  • KS Madex Górale Nowy Targ
  • Absolwent Siedlec
  • MUKS Zielonka

W Finale B o miejsca 5-8 zmierzą się:

  • UKS Junior Kębłowo
  • UKS Victoria Gułtowy
  • UKS Aligator Gdynia
  • UKS Orionek Ogorzeliny

 

Finał A odbędzie się w Łochowie, natomiast Finał B w Swarzędzu.

 

O opinie przed Finałami zapytaliśmy kilku zawodników, oto one:

 

Bartłomiej Wójcik (MUKS Zielonka) - W ten weekend czekają nas najważniejsze mecze juniorskie w tym sezonie. Cały zespół jest zmotywowany i gotowy do walki. Wiemy, że stać nas na dobre wyniki i miejsce na podium. Każdy z nas da z siebie 100% i zostawi zdrowie na boisku. Oczywiście każdy z zawodników ma ochotę odzyskać złoto po dwóch latach, ale wiemy że czeka nas ciężka przeprawa. Każdy zespół w finale to wymagający przeciwnik i nikogo nie można lekceważyć. Wiemy że nie jesteśmy faworytami więc będziemy grać bez presji dla siebie i dla naszych kibiców, ale wiara że poradzimy sobie i zdobędziemy złoto wciąż pozostaje.

 

Filip Łukaszewski (Junior Kębłowo) - Drugi raz z rzędu udało nam się dostać do finałów juniorów starszych, niestety w tym roku "jedynie" do B. Niemniej jednak jest to dla nas równie ważny turniej, w którym postaramy się wypaść jak najlepiej. Co do drużyn nie mogę powiedzieć zbyt wiele, nie znamy gry Aligatora ani Orionka, jednak działa to w obie strony i postaramy sie wykorzystać nasze atuty.

 

Mateusz Miszewski (Aligator Gdynia) - W dniach 12.03 - 14.03.2013 razem z drużyną wyjeżdżamy na fianał B juniorów starszych w Swarzędziu. Myślę, że mój zespół jest dobrze przygotowany do tych zawodów. Po półfinałach czujemy wielki niedosyt, ponieważ finał A jak najbardziej był w naszym zasięgu, dlatego chcemy pokazać się teraz z jak najlepszej strony. Zagramy tam z Juniorem, Victorią i Orionkiem. W tym sezonie mieliśmy okazję zmierzyć się tylko z zespołem z Ogorzelin, więc nie wiemy wieley na temat naszych przeciwników, ale na pewno będą to ciekawe mecze. Do Gułtów jedziemy w pełnym składzie i mamy zamiar dać z siebie wszystko. Jest to szczególnie ważny turniej dla naszego bramkarza Filipa Czerniawskiego, który po fenomenalnym występie w Łochowie musi postawić "kropkę nad i" i udowodnić, że jak najbardziej zasługuję na miejsce w kadrze na Mistrzostwa Świata. Myślę, że będą to ciekawe zawody i życzę wszystkim powodzenia.

 

Emil Filipowicz (Olimpia Łochów) - Nasz okres przygotowawczy do tego turnieju trwa tak naprawdę juz od września, mięliśmy plan minimum znaleźć sie w tym finale, a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia wiec chętka na medal jest ogromna. Każdy zawodnik ciężko pracował, szczególnie przez ostatnie 2 miesiące co daje duże nadzieje na sukces. Czy jesteśmy faworytami? Trudno powiedzieć. Jesteśmy gospodarzami a to na pewno duży atut tym bardziej, że w tym sezonie mamy wspaniałą publiczność, która jak myślę nie zawiedzie w najważniejszych spotkaniach w tym sezonie. Szanse na medal każda drużyna ma jednakowe, wszystko rozstrzygnie się już w najbliższy weekend. Serdecznie Zapraszam na wspaniałe widowisko, które pierwszy raz w historii unihokeja odbędzie się w Łochowie !

 

 

Zapraszamy do śledzenia relacji na naszej stronie, już w piątek od godziny 16.00

 

 dodał: Piotr KarelusPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7477221