PÓŁFINAŁ JUNIOREK MŁODSZYCH - KĘBŁOWO2013-04-08
Łzy, szczęście, rozpacz, niespodzianka. Tak krótko można podsumować to co się działo przez dwa dni w Kębłowie. Przedstawiamy podsumowanie Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. 

Półfinał Mistrzostw w Kębłowie przebiegał na dobrym poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Każde spotkanie  było bardzo ciekawe i do ostatniej syreny toczyła się walka o wygraną. Najwięcej emocji było w ostatnim meczu turnieju gdzie Spartakus Sicienko walczył o awans z PUKS Trzebinią. Dobrze spotkanie zaczęły zawodniczki Spartakusa. Pierwsza bramka wpadła w czwartej minucie spotkania a szczęśliwą strzelczynią okazała się Nastachowska Marika. Druga tercja zakończyła się remisem, lecz po trzydziestu minutach na prowadzeniu nadal był Spartakus. W trzydziestej siódmej minucie Patrycja Gurgul doprowadziła do remisu i to Trzebinia była w Finale. Lecz jednak sport jest nieobliczalny i trzeba grać do samego końca. Tak zagrały zawodniczki Spartakusa, które w trzydziestej ósmej minucie ponownie wyszły na prowadzenie i to one w tym momencie były w Finale. Emocje były jednak do samego końca. Niepotrzebne nerwy trenera Spartakusa i w niepotrzebny sposób  osłabił swoją drużynę  ponieważ sędziowie ukarali go karą dwóch minut i jego zawodniczki grały w trójkę w polu. Spartakus przetrzymał bez starty bramki osłabienie i do samego końca i to Spartakus po końcowej syrenie cieszył się pierwszym awansem w historii do Finału Mistrzostw Polski, natomiast zawodniczki Trzebini z parkietu schodziły z łzami w oczach. 
W tegorocznym Finale A zabraknie aktualnego Mistrza Polski MMKS Podhale Nowy Targ. W turnieju Półfinałowym Podhalanki zajęły -dopiero szóste miejsce i w tym sezonie będą walczyć w Finale B o miejsca 7-12.Finał A: UKS Wiatr Ludźmierz, UKS Junior Kębłowo, EUKS Spartakus Sicienko
Finał B: PUKS Trzebinia, UKS Fenomen Babimost, MMKS Podhale Nowy Targ 

Najlepsze zawodniczki turnieju:
UKS Wiatr Ludźmierz: Joanna Ulman
PUKS Trzebinia: Katarzyna Pabis 
UKS Junior Kębłowo: Wiktoria Kubicka
EUKS Spartakus Sicienko: Klaudia Żakowska
UKS Fenomen Babimost: Marika Adamczyk
MMKS Podhale Nowy Targ: Monika Kowalczyk

Najlepsze zawodniczki punktacji kanadyjskiej:
MMKS Podhale Nowy Targ: Fryźlewicz Patrycja
UKS Junior Kębłowo: Kędziora Bożena 
Dominika Kołodziej (PUKS Trzebinia)
W ubiegły weekend rozegrałyśmy pięć półfinałowych meczy. Nie poszły one po naszej myśli. Wyjechałyśmy w pełni zmotywowane. Wygrywanie, eliminacyjnych meczy przychodziło nam łatwo, więc teraz byłyśmy chyba za bardzo pewne siebie. Nie możemy zaliczyć tych półfinałów do udanych. Zazwyczaj grałyśmy mądrze, podaniami. Po prostu po swojemu. Tym razem dałyśmy się wciągnąć w grę przeciwników. Oczywiście, kiedy zaczynałyśmy tracić bramki budziłyśmy się i zaczynałyśmy grać swoje. Jednakże to nie wystarczyło. To taki sport, że każda sekunda zaważa nad wynikiem. Pragnę również zaznaczyć, że cześć naszego składu jest bardzo młoda. Dlatego też te zawodniczki nie miały zbyt dużego ogrania w tej kategorii. Wyszłyśmy z tego turnieju pełne nowych doświadczeń. Wiemy nad czym trzeba pracować. Chciała bym podziękować naszemu trenerowi. Moim zdaniem, pomimo wyników spisał się on na medal.

Artur Kasperek  (UKS Wiatr Ludźmierz TRENER)
Turniej super organizacyjnie przeprowadzony, moja drużyna spisała się świetnie wygrywając go. Moje dziewczyny będąc słabsze fizycznie nadrabiały braki sprytem i góralskim charakterem,budującym dla mnie także jest fakt , że raptem dwie z tych zawodniczek jest w 3 klasie gimnazjum a 3 nawet z podstawówki, więc jest to perspektywiczna drużyna, nie mamy w drużynie indywidualności ale naszą siła jest wyrównany skład. Ciesze się, że udało się nam awansować z pierwszego miejsca i z nadzieją czekam na finałowy turniej. Dużą dla mnie sensacją jest brak awansu Trzebini która na pewno miała ekipę na medal. 

Adrianna Biskup (PUKS Trzebinia)
Za nami ciężki, wyczerpujący weekend. Rozegraliśmy 5 decydujących meczów o awans do finałów A mistrzostw Polski juniorek młodszych. Wszystkie mecze były dosyć wyrównane. Znałyśmy grę Podhala, Ludźmierza oraz Kębłowa, ponieważ nie raz z nimi już graliśmy. Wielką nie wiadomą był dla nas klub EUKS Spartakus Sicienko. Nigdy z nimi nie rozgrywaliśmy żadnego meczu, więc nie wiedzieliśmy czego się mamy spodziewać W każdym meczu dawałyśmy z siebie 100%, a nawet i więcej. Chciałyśmy osiągnąć jak najlepsze wyniki. Długo, ciężko oraz regularnie przygotowywałyśmy się na te półfinały. Byłyśmy nastawione bardzo pozytywnie, oraz liczyłyśmy, że uda nam się wejść do finałów A, lecz niestety nie udało nam się to. Zabrakło nam trochę szczęścia. Lecz taki jest już sport, raz się wygrywa a raz się przegrywa. Będziemy liczyli na więcej szczęścia w przyszłym roku. Za nie długo jedziemy na finały A juniorek starszych i mamy nadzieje, że tam nam dopisze szczęście i wywalczymy jak najlepsze miejsc.

Klaudia Żakowska (EUKS Spartakus Sicienko)
Mecze były bardzo wyrównane, trzeba było walczyć do samego końca. Wszystkie drużyny były bardzo dobre i rozegrane spotkania kończyły się wynikami prawie na styku. Z Kębłowem, Ludźmierzem spotykamy się znowu tym razem w finale A. 

Joanna Ulman (UKS Wiatr Ludźmierz)
W dniach 6-7 kwietnia odbyły się półfinały juniorek młodszych w Kębłowie. Ten turniej był dla nas wielkim wyzwaniem oraz nowym doświadczeniem, ale zarówno największym sukcesem. Ze względu na to iż nasza pozycja w tabeli była słaba bardzo obawiałyśmy się tego turnieju. Każda z nas zagrała jak najlepiej potrafiła. Szczęście nam sprzyjało i wygrałyśmy góralskim charakterem. Turniej był bardzo wyrównany. W imieniu całej drużyny składam podziękowanie Trenerom.  
 
Wiktoria Kubicka  (UKS Junior Kębłowo)
W ten weekend rozegrałyśmy Półfinały Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych  .Była to dla nas ogromna szansa, jak i dla innych drużyn dostać się na długo oczekiwane Finały A. Bardzo się cieszyłyśmy,bo  po bardzo zaciętych meczach udało nam się zając 2 miejsce, chodź nie do końca w nas  wierzono. Mamy nadzieję, że na finałach również zagramy dobre mecze, przynajmniej będziemy się starać.

Klaudia Jachymiak  (UKS Wiatr Ludźmierz)
Myślę, że Półfinał Mistrzostw Polski juniorek młodszych był bardzo emocjonującym i zaskakującym turniejem dla wszystkich uczestników. Były to dwa mordercze dni ciężkiej walki dla nas. Wszystkie dziewczyny z mojego zespołu zacięcie walczyły. Przyjechałyśmy do Kębłowa z wielką motywacją. Skupiłyśmy się tylko i wyłącznie o grze. I miejsce jest naszym ogromnym osiągnięciem. Mimo że miałyśmy ostatnie miejsce w eliminacjach, pokazałyśmy swój prawdziwy charakter. Dziękuję wszystkim dziewczynom i trenerom za wsparcie oraz zaangażowanie w cały turniej. 


Ksenia Słowakiewicz  (MMKS Podhale Nowy Targ)
W weekend odbyły się półfinały juniorek  młodszych. Z naszej strony nie były one najlepsze, ale uważam ze bardzo się starałyśmy i walczyłyśmy do końca  Najlepszy mecz jak zagrałyśmy był to mecz z Ludźmierzem i my również byłyśmy zaspane ale dałyśmy rade i godzina nie ma znaczenia  Myślę, że stać nas na więcej niż na ostatnie miejsce ale trudno nie udało się, a marzeniem naszej drużny było przejść dalej ale no trudno nic na to nie poradzimy. Gratuluje drużyną, które przeszły dalej i bardzo dziękuję trenerowi i dziewczyna z naszej drużyny. 


Więcej zdjęć:
Dzień I - galeria
Dzień II - galeria
Ceremonia zakończenia - galeria 
dodał: Patryk Kaczmarek
POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7536214