IV KOLEJKA POMORSKIEJ LIGI UNIHOKEJA2013-03-26
W miniony weekend została rozegrana IV kolejka Pomorskiej Amatorskiej Ligi Unihokeja. Była to zarazem też pierwsza kolejka spotkań rewanżowych. Niestety jednej z drużyn nie udało się dojechać na nią i musiała oddać swoje mecze walkowerem. Problem ze skompletowaniem składu miała również druga drużyna ZONE Team Interplastic i w pierwszym meczu również zmuszeni byli oddać mecz bez walki mimo starań do ostatnich godzin przed meczem.

Kolejka przebiegła pod dyktando dwóch faworytów rozgrywek Ósemki Wejherowo, oraz TLU Toruń którzy wygrali swoje spotkania. Ósemka po emocjonującym spotkaniu pewnie wygrała z FC Chylonią 11:6. W tym meczu przebudził się w końcu snajper zespołu Ósemki Daniel Pranga który w całym spotkaniu zdobył 4 bramki i miał 5 asyst.
Drugi mecz Ósemka miała rozegrać z zespołem KND Kwidzyn lecz niestety drużynie z Kwidzyna nie udało się dotrzeć do nas i mecz zakończył się walkowerem 5:0
Drużyna z Torunia z kolei swój pierwszy mecz pewnie wygrała ze Słupskiem wynikiem 7:1. Przyczyn tak małej ilości strzelonych bramek przez słupczan należy się doszukiwać w ich skuteczności gdyż to ona zawiodła mimo wielu sytuacji nie potrafili oni skierować piłki do siatki i w 3 tercji toruński zespół mógł spokojnie kontrolować grę pewnie prowadząc.
Na koniec kolejki naprzeciwko siebie stanęły drużyny Team Gdańsk i TLU Toruń. Ci pierwsi byli głodni zwycięstwa i po wygranej nad Floorball Team Słupsk po raz kolejny chcieli dopisać do swojego dorobku 3 punkty i sprawić sporą niespodziankę jaką by było zwycięstwo nad Toruniem.
Torunianie nie zamierzali uprościć im tego zadania i pragnęli utrzymać równość punktową z Ósemką Wejherowo.
Mecz był niezwykle zacięty i do ostatnich minut nikt nie był pewny zwycięstwa. Zapowiadał się drugi w całej historii rozgrywek remis. Lecz na 3 minuty przed końcem zwycięskiego gola dla Torunia zdobył Arkadiusz Kalwasiński i to TLU cieszył się ze zwycięstwa.