DZIKIE GĘSI W PÓŁFINALE. ABSOLWENT I PODHALE WYGRYWAJĄ PEWNIE PIERWSZE MECZE ĆWIERĆFINAŁOWE2013-03-11
W miniony weekend na parkietach w Mrzeżynie, Krakowie oraz Nowym Targu. Faworyci nie zawiedli i pewnie wygrały swoje spotkania. Dzikie Gęsi Zielonka po weekendowych spotkaniach są już w Półfinale Mistrzostw Polski Seniorek.

KS Worwa Szarotka Nowy Targ - MMKS Podhale Nowy Targ 3-11 (1-4, 1-4,1-3)
RETRANSMISJA DERBÓW NOWEGO TARGU W TVPODHALE <KLIKNIJ TUTAJ>

Już w ćwierćfinale Mistrzostw Polski doszło do Derbów Nowego Targu KS Worwa Szarotka podejmowała MMKS Podhale. Pierwszą bramkę w meczu kibice zobaczyli już w siódmej minucie meczu a na listę strzelców wpisała się zawodniczka MMKSu Dębska Paulina. Szarotki już po upływie dwóch minut doprowadziły do wyrównania Bujak Karolina zagrywała do Burdyn Aleksandry i ta pokonała po raz pierwszy bramkarkę rywalek. W pierwszej tercji kibice zobaczyli jeszcze trzy bramki w wykonaniu Podhalanek w szesnastej minucie bramkę zdobyła Piekarczyk Karolina. Kolejną bramkę  dla MMKSu zdobyła Reprezentantka Polski Fuła Katarzyna. W osiemnastej minucie  bramkę  na 1-4 dla Podhalanek zdobyła  Bryniarska Marzena  po podaniu Magdaleny Mamak.
W drugiej tercji zawodniczki MMKSu nie zwalniały tempa i miały ochotę na kolejne bramki. Ta sztuka udała się już w dwudziestej piątej minucie po raz drugi piłeczkę do siatki Szarotki umieściła Marzena Bryniarska. Chwile później chwila dekoncentracji w szeregach Podhalanek spowodowało to iż umieściły "ażurową" piłeczkę we własnej bramce. W tej fazie gry było 2-5 dla Podhala Nowy Targ. Szarotki mogły uwierzyć w to, że Derby uda się wygrać. Lesz w dwudziestej ósmej minucie kolejną bramkę dla Podhala zdobyła Siuta Magdalena a drugi raz asystę w Derbach zaliczyła Mamak Magdalena. W końcówce drugiej tercji Podhalanki zdobyły jeszcze dwie bramki i pewnie schodziły do szatni po czterdziestu minutach spotkania wygrywając różnicą sześciu bramek.
W trzeciej tercji kibice zobaczyli jeszcze cztery bramki. Niestety dla Szarotki Nowy Targ nie było to udane spotkanie, natomiast Podhale Nowy Targ jest o krok od awansu do najlepszej czwórki w Polsce. Spotkanie zakończyło się wysokim wygranym Podhalanek aż 3-11.  Rewanżowe spotkanie już w najbliższą sobotę.

W sobotę rozegrałyśmy mecz derbowy, który wygrałyśmy 11:3. Uważam, że wynik mógłby być jeszcze wyższy, gdyż miałyśmy kilka wyśmienitych okazji na strzelenie bramki, których nie wykorzystałyśmy. Mam nadzieję, że poprawimy się w kolejnym spotkaniu. Jesteśmy w pełni zmobilizowane, aby wygrać drugi mecz , bo to on da nam przepustkę do półfinału. - mówi Paulina Dębska zawodniczka MMKSu Podhale Nowy Targ.

Derbowy mecz w sobotę nie był meczem łatwym , grałyśmy z trudnym przeciwnikiem który bardzo dobrze nas zna. Udało nam się go wygrać  z czego bardzo się cieszymy. Miłą niespodzianką dla nas była duża liczba kibiców na trybunach co tym bardziej zmobilizowało nas do walki z przeciwną drużyną;D . Dziękujemy wszystkim którzy nam kibicowali i zapraszamy na kolejny mecz  derbowy  który odbędzie się w sobotę 16.03 ;D na pewno będzie się dużo działo mówi Paulina Młynarczyk  zawodniczka MMKSu Podhale Nowy Targ po Derbowym meczu z Szarotką.

Stan rywalizacji do dwóch wygranych: 1-0 dla Podhala

____________________________________________________

MLUKS Jedynka Trzebiatów  - KS Dzikie Gęsi Zielonka  2-4 (0-1,1-1,1-2) i 4-7 (1-3,1-4,2-0)

Trzecia drużyna poprzedniego sezonu Dzikie Gęsi wybrały się w podróż nad Morze do Mrzeżyna. Tam rozegrane zostały dwa mecze Ćwierćfinałowe. Sobotnie spotkanie nie było łatwym spotkaniem dla Zielonki. Zwycięstwo przypadło im dopiero końcowej fazie spotkania. Pierwszą bramkę w sobotnim spotkaniu zdobyła w trzeciej minucie Natalia Witak. W dwudziestej szóstej minucie drugą bramkę dla Gęsi zdobyła Bogna Zielenkiewicz. Trzydziesta trzecia minuta to pierwsze trafienie dla gospodyń a szczęśliwą zdobywczynią bramki okazała się Justyna Krzywak. Na samym początku trzeciej tercji  bramkę zdobyła Alicja Chełstowska. Drugą bramkę Trzebiatów zdobył z rzutu karnego a na listę ponownie wpisała  się Justyna  Krzywak. Emocji było do samego końca w pięćdziesiątej drugiej minucie meczu bramkę jak się później okazało na przypieczętowanie zwycięstwa zdobyła Katarzyna Rogala.

Drugie spotkanie rozegrane zostało w niedzielny poranek. Lepiej spotkanie zaczęła jednak drużyna Jedynki Trzebiatów, która w dwunastej minucie za sprawą Justyny Krzywak MLUKS objęła prowadzenie. Zawodniczki z Trzebiatowa  długo nie cieszyły się z prowadzenia, gdyż w czternastej minucie Katarzyna Chełstowska doprowadziła do remisu. W pierwszej tercji Gęsi zdobyły jeszcze dwie bramki.
Druga tercja to dobra gra Dzikich Gęsi, które nie zwolniły tempa i zdobyły w drugiej odsłonie zdobyły cztery bramki. Trzebiatów odpowiedział tylko jednym. W ostatniej trzeciej tercji lepsze okazały się zawodniczki Jedynki Trzebiatów, które zdobyły dwie bramki lecz było to za mało by wygrać spotkanie i przedłużyć swoje szanse na awans do Półfinału. Spotkanie zakończyło się wygraną Dzikich Gęsi Zielonka i to oni jako druga drużyna zapewniła sobie awans do Półfinału.

W ten weekend rozegrałyśmy dwa ważne spotkania z drużyną Dzikie Gęsi Zielonka. Nie były to łatwe mecze. Za wszelką cenę starałyśmy się wygrać, ale było ciężko. Na mecze wyszłyśmy skoncentrowane i gotowe do walki. W sobotnim meczu nasza gra wyglądała całkiem nieźle. Niestety brakowało nam wykończenia naszych akcji celnym strzałem. Popełniłyśmy kilka błędów, które wykorzystały nasze przeciwniczki. Przegrałyśmy 4:2.  Niedzielne spotkanie nie było tak emocjonujące jak wcześniejsze, chociaż w pierwszych minutach na takie się zapowiadało. Grałyśmy swoje, starałyśmy się, a jednak znów zabrakło nam sił i wykończenia akcji. Tym razem przegrałyśmy 7:4. Mimo wszystko chciałam podziękować moim koleżankom za grę i za walkę, jaką odbyły na boisku. Pozdrawiam całą drużynę ; )  - po spotkaniach mówi zawodniczka Jedynki Trzebiatów Agata Arendarczyk

Stan rywalizacji do dwóch wygranych: 2-0 dla Dzikich Gęsi Zielonka

UKS Multi 75 - Killers Kraków  - UKS Absolwent Siedlec  3-7 (0-3,2-1,1-3)

Czerwona latarnia fazy zasadniczej "Multi Killers Kraków" podejmował przed własną publicznością Vice Mistrza Polski Absolwenta Siedlec. Siedlczanki do Krakowa wybrały się w najsilniejszym składzie więc faworyta spotkania trudno nie było wskazać. Jednak Krakowianli liczyły na sprawienie swoim kibicom niespodzianki w postaci pokonania Absolwenta Siedlec. Było jednak inaczej. Siedlczanki  w pierwszej tercji pokazały, że są lepszym zespołem od Krakowianek i zaaplikowały im trzy bramki.
W drugiej tercji gospodynie zdołały, dwukrotnie pokonać Kędziorę Agnieszkę bramkarkę Absolwenta Siedlec. Siedlczanki odpowiedziały w drugiej tercji tylko jednym trafieniem i po czterdziestu minutach spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 2-4 dla gości. Podrażniony Absolwent trzecią tercje zaczął bardzo dobrze, dwie bramki w tej tercji zdobyła świetnie grająca w całym spotkaniu jak i przez cały sezon Karolina Dutkiewicz. Spotkanie zakończyło się wygraną Absolwenta Siedlec 7-3 i to one są bliskie awansu do Półfinału.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 16 marca w Siedlcu.

W miniony weekend rozegrałyśmy ważne spotkanie z drużyną Multi 75 Killers Kraków. Mimo,że zespół ten nie wygrał żadnego spotkania w rundzie zasadniczej na spotkanie wyszłyśmy skoncentrowane i gotowe do walki. Starałyśmy się stosować taktykę omówioną tuż przed meczem. Gra układała się po naszej myśli i to nasz zespół przeważał w tym spotkaniu o czym też świadczy wynik końcowy 7:3. Niestety brakowało nam wykończenia akcji celnym strzałem. Popełniłyśmy kilka błędów w 2 tercji, które wykorzystały nasze przeciwniczki i to właśnie one wygrały tą tercje 2:1. Myślę,ze z tego spotkania wyciągniemy wnioski i poprawimy swoją skuteczność w kolejnym meczu który rozegramy w najbliższą sobotę. Wszystkich sympatyków unihokeja serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania !!! :) - mówi  Danuta Kędziora zawodniczka Absolwenta Siedlec (źródło: www.facebook.com/AbsolwentSiedlec

Stan rywalizacji do dwóch wygranych: 1-0 dla Absolwenta