WFCQ: AGNIESZKA TIMEK2013-02-05
foto: Leszek Łopuszyński

Agnieszka Timek, unihokeistka MMKS Podhale Nowy Targ, została wybrana najlepszą zawodniczką polskiej reprezentacji turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. To duże indywidualne wyróżnienie. Dla śledzących turniej nominacja nie była zaskoczeniem.

To nie pierwsze wyróżnienie tej sympatycznej dziewczyny. Takich wyróżnień po meczach ligowych otrzymuje sporo. Nic więc dziwnego, że została doceniona przez selekcjonerów drużyny narodowej. Odwdzięczyła się im dobrą grą. Agnieszka już dawno wpadła w oko koneserom unihokeja. Dobra technicznie, waleczna, szybka skrzydłowa. Potrafi kąśliwie uderzyć, pociągnąć z zawijasa. Takie żywe sreberko. Zawsze coś się dzieje na boisku, gdy przebywa na nim. Wszystkie znane walory potwierdziła podczas turnieju w Babimoście. Zagrała w formacji złożonej z koleżanek klubowych. Na drugim skrzydle hasała Katarzyna Fuła, a dowództwo formacji powierzono Justynie Florczak. Góralki spisały się rewelacyjnie, o czym zresztą świadczą statystyki.

- Na pewno gra z koleżankami z zespołu była plusem. Znamy się z boiska, z ligowych spotkań, więc łatwiej było nam się dogadywać. Każda wie na co nas stać, jaki styl preferujemy, jaką piłeczkę lubimy dostać, gdzie się ustawić – akcentuje Agnieszka Timek. Agnieszka jest jeszcze juniorką, ale już stanowi o sile seniorskiego zespołu Podhala. W plebiscycie Sportowego Podhala na odkrycie 2012 roku znalazła się w pierwszej dziesiątce. Być może dlatego, że dyscyplina ta jest mniej popularna od hokeja. Zaczęła świetnie rok i jeśli będzie kontynuować dobrą passę, to kto wie czy go nie wygra. Polecamy ją naszym Czytelnikom. Warto, bo talentów na miarę Agnieszki w podhalańskim sporcie nie jest zbyt dużo.


Tekst Stefan Leśniowski / źródło: www.podhale24.plPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7416175