ZGRUPOWANIE KADRY JUNIOREK U19 - PODSUMOWANIE2013-02-03
W dniach 1-3 lutego w Kębłowie odbyło się zgrupowanie Reprezentacji Polski Juniorek U19. Podczas trzydniowego zgrupowania zawodniczki oprócz treningów, miała możliwość oglądania meczy Reprezentacji Seniorek. Przedstawiamy podsumowanie całego zgrupowania oraz relacje foto i video.

 Piotr Ludwichowski (trener)
Zakończyło się zgrupowanie kadry juniorek U 19.Jest to kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata, które w następnym roku odbywać się będą w Polsce. Mamy bardzo utalentowane zawodniczki i musimy wykorzystać ich potencjał. W Kębłowie stawiła się grupa 27 dziewcząt z 13 klubów. Wcześniej w Szwecji sprawdzana była równie liczna grupa. Teraz przed trenerami trudne zadanie selekcji najlepszych z obu zgrupowań. Chciałbym pochwalić wszystkie juniorki oraz ich trenerów klubowych, którzy dbają o ich rozwój i wykonują największą pracę w klubach. Przy okazji zgrupowania w Kębłowie mieliśmy okazję oglądać występy seniorskiej reprezentacji kobiet. Dla dziewcząt jest to dodatkowa lekcja unihokeja. Możliwość przyglądania się na żywo najlepszym zawodniczkom w Polsce jest na pewno dużą frajdą dla wielu osób. Mam nadzieję, że będzie to dla nich bodżcem do jeszcze większej pracy w klubach, gdyż już za kilka lat wiele z nich ma szansę zagrać z orzełkiem na piersi w seniorskiej kadrze Bardzo dziękujemy za gościnność miejscowemu klubowi. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci. Liczymy właśnie na taką postawę środowiska unihokejowego w Polsce. Tylko razem możemy coś osiągnąć, zwłaszcza teraz, gdy dotacje z Ministerstwa Sportu zostają mocno krojone.

 Zuzanna Lech 
Zgrupowanie kadr U19 i U17 trwało trzy dni. Pierwszy  dzień  rozpoczął się od wzajemnego poznania się wszystkich dziewczyn , wieczornego rozruchu oraz wyjazdu na mecz kadry seniorek . Kolejnego dnia odbyły się trzy treningi. Pierwszy trening był przygotowany pod kątem strzeleckim. Podczas drugiego odbyły się testy biegowo-strzeleckie na których dziewczyny dokładniej prezentowały trenerom swoje umiejętności sprawnościowe i techniczne . Kolejnym punktem zgrupowania był udział w kolejnym meczu seniorskiej kadry i gorące kibicowanie naszym dziewczynom. Na wieczornym treningu grałyśmy między sobą , a trenerzy przyglądali się jak prezentujemy się na boisku . W niedziele odbył się tylko jeden trening podczas którego również szkoliłyśmy swoją technikę i zgranie z innymi dziewczynami. 
Podsumowując całe zgrupowanie twierdzę, że atmosfera panująca miedzy wszystkimi zawodniczkami jest znakomita. Trenerzy ze wszystkich sił starają się by był to mile spędzony czas i byśmy wyciągnęły z tego zgrupowania jakąś naukę na dalsza przygodę nie tylko z kadrą narodową  ale przede wszystkim z tą dyscypliną. Cała organizacja zgrupowania była bez zarzutów.
Chciałam serdecznie podziękować organizatorom, trenerom a zwłaszcza wszystkim dziewczynom, bo dzięki nim wszystkim kadra narodowa to nie tylko wielkie wyróżnienie ale również wspaniała zabawa.
 

 Michał Guźyński (trener)
Założeniem zgrupowania było to, aby spośród pozostałej grupy dziewcząt, których nie mieliśmy okazji wcześniej widzieć, lub widzieliśmy ale poprzednio jeszcze ich poziom nie wskazywał na przydatność do kadry U19, wybrać te, które uzupełnią grupę, która będzie przygotowywała się do Mistrzostw Świata. Po trzech dniach obserwacji jedno, co na pewno można stwierdzić to to iż poziom zawodniczek na zgrupowaniu jest bardzo wyrównany. O naszych (trenerów) wyborach,  decydować będą jedynie drobne  niuanse, które mają wpływ na przydatność zawodniczek do gry w kadrze.  Ze swojej strony chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim dziewczynom za udział w zgrupowaniu, zaangażowanie w treningach i świetną atmosferę po za nimi. Ponadto bardzo serdecznie dziękujemy dyrektorowi Gimnazjum w Kębłowie Panu Tomaszowi Kaczmarkowi za niezwykle miłe przyjęcie z niespodziankami. Myślę że dzięki takim osobom jak Pan Tomasz w trudnych czasach, które dla Polskiego unihokeja nastają, zdecydowanie łatwiej będzie nam organizować zgrupowania nie tylko kadrowe. W imieniu wszystkich zawodniczek i trenerów bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji całego zgrupowania.


Więcej zdjęć z zgrupowania <kliknij tutaj> oraz <kliknij tutaj>

Patryk Kaczmarek
POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533681