PLEBISCYTY, KONKURSY, WYRÓŻNIENIA2012-12-28

W raz z końcem roku ogłaszane są konkursy, plebiscyty na najlepszych sportowców, trenerów, działaczy też najlepsze kluby w mieście lub regionie. Ta forma nagradzania wyróżniających się ludzi w świecie sportu staje się coraz bardziej popularna.

Nie inaczej jest i tym razem, jednak co bardziej cieszy, zauważana jest również nasza ukochana dyscyplina unihokej. Jest to jakby nie było forma popularyzacji unihokeja, jedna z wielu szans na zaakcentowanie w mieście czy rejonie, że istniejemy, że staramy się wnieść jakiś sukces dla swojej miejscowości. Floorball jest dyscypliną niszową, aby to zmienić musimy wspólnie jeszcze bardziej ją propagować. Takie konkursy, plebiscyty dają nam szansę, aby o Naszej dyscyplinie mówiono, komentowano i aby "zarażać" tym sportem jak największą grupę ludzi.

Poniżej przedstawiamy nominowanych do konkursów i plebiscytów przedstawicieli Naszej Unihokejowej Rodziny. Jeśli zależy Ci na tym, aby popularyzować unihokej to prosimy zagłosuj na n/w kandydatów, nawet jeśli ich nie znasz. Ci ludzie, nie znaleźli się tam przypadkiem, jednak jak sami o tym mówią, że nie zależy im na wygranej. A jeśli udałoby się wygrać to największy sukces odniesiemy My wszyscy którzy tworzą i kochają ten sport.

Tyskie Laury Sportowe (www.tychy.pl/plebiscyt)

Od czterech lat efektownymi statuetkami, ozdobionymi laurowymi wieńcami honorowani są najlepsi - najpopularniejsi tyscy sportowcy w plebiscycie, organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pod patronatem redakcji Twoich Tychów. Komu przypadną „Tyskie Laury Sportowe” za osiągnięcia w 2012 roku? Między innymi dzięki Waszym glosom poparcia w ubiegłorocznym Plebiscycie triumfowali zawodnicy z tyskiego Pioniera. Kamil Kozieł w kategorii senior zdobył trzecie miejsce, natomiast w kategorii młodzieżowiec Adam Jędrzejek zajął drugie miejsce. W tym roku ponownie nominowano tyskich unihokeistów.
 
W kategorii seniorzy
Kamil Kozieł - unihokej, Jadberg Pionier Tychy
Napastnik. Czołowy zawodnik klasyfikacji punktowej czwartej drużyny ekstraligi unihokeja, wielokrotny reprezentant Polski. Zawodnik świetnie wyszkolony technicznie, szybki, silny i waleczny. Trenerzy: Artur Sajewicz i Grzegorz Diaków.

W kategorii juniorzy
Piotr Stolecki
- unihokej, Jadberg Pionier Tychy
Podstawowy obrońca zespołu, który na koniec sezonu 2011/12 uplasował się na czwartym miejscu ekstraligi unihokeja. Zawodnik reprezentacji Polski juniorów, jego największy atut to opanowanie. Trener: Artur Sajewicz i Grzegorz Diaków.

 

Najlepszy sportowiec Podhala (www.plebiscyt.sportowepodhale.pl)

Sportowe Podhale co roku dokonuje wyboru najlepszych sportowców, objawienie mijającego roku, trenerów gier zespołowych prowadzących seniorskie i młodzieżowe zespoły oraz najlepszą drużynę (dwie ostatnie kategorie wybierają dziennikarze i eksperci Sportowego Podhala).
Zapraszamy wszystkich kibiców sportowych do aktywnego udziału w naszym plebiscycie. Głosujcie, a potem wszyscy z niecierpliwością czekajmy na finał, który będzie 6 stycznia. Do tego dnia można wybierać pięciu najlepszych sportowców Podhala Podhala oraz objawienie roku.

Nominowani w plebiscycie:

W kategorii seniorzy
Artur Kasperek - unihokej, KS Worwa Szarotka Nowy Targ
Wielokrotny mistrz Polski. W minionym roku razem Szarotką cieszył się z tytułu wicemistrza kraju. Reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata. Został wybrany najlepszym defensorem kwalifikacji do mistrzostw świata. W niedawno zakończonym czempionacie globu zdobył przecudną bramkę z karnego (to był prawdziwy majstersztyk) w meczu z USA.

Piotr Kostela – unihokej, KS Madex Górale Nowy Targ
Aktualny mistrz Polski. Jego zespół długo pozostawał w cieniu 11-krotnego mistrza Polski Szarotki. To on był głównym konstruktorem wyniesienia Górali na najwyższy szczyt w kraju. Reprezentant kraju, wielokrotny uczestnik mistrzostw świata. Po zakończeniu ubiegłego sezonu występował w duńskim zespole z Aalborga, ale od nowego roku ponownie zasili szeregi Górali.

Magdalena Krzystyniak – unihokej, MMKS Podhale Nowy Targ
Reprezentantka kraju w unihokeja. Wielokrotna mistrzyni kraju, najlepsza w ostatnich latach snajperka w zespole Podhala. W minionym roku jej zespół nie zdołał się przebić na podium. Zajął najgorsze dla sportowców czwarte miejsce, ale Magda była liderką drużyny. Szybkie, zadziorne skrzydło – tak o niej się mówi.

W kategorii juniorzy
Ewelina Burdyn – unihokej, KS Worwa Szarotka Nowy Targ
Mistrzyni Polski juniorek. Od dwóch sezonów występuje w polskiej ekstraklasie. Dobre warunki fizyczne, świetny przegląd sytuacji i kąśliwy strzał. Zawodniczka Szarotki.

Agnieszka Timek - unihokej, MMKS Podhale Nowy Targ
Ma talent – tak mówią o niej. Gole zdobywa niemal na zawołanie. Potrafi uwolnić się od przeciwniczki i zakasująco wystrzelić. Bramkarki obawiają się jej strzałów, bo jak strzał idzie w światło bramki, to najczęściej „pocisk” wysłany przez Agnieszkę trzepocze w siatce. Reprezentantka Polski, podstawowa zawodniczka seniorskiej drużyny Podhala.

Patryk Wronka – unihokej, (hokej, piłka nożna) KS Madex Górale Nowy Targ
W dzisiejszych czasach, gdy panuje specjalizacja, trudno o takiego zawodnika jak on. To taki drugi Wacław Kuchar. W każdej z wymienionych wyżej dyscyplin należy do wyróżniających się zawodników. Z Góralami zdobył dwa tytułu mistrza Polski – seniorów i juniorów w unihokeju. Był jednym z wyróżniających się graczy grudniowych mistrzostw świata seniorów w unihokeju. W hokeju też zdobył złoty medal w czempionacie kraju, z zespołem juniorów młodszych. Reprezentant Polski U 18 w hokeju na lodzie. Świetnie radzi sobie także z futbolówką, występując okręgowej lidze.

 

Jeśli ktoś z Was, z Waszych kolegów lub koleżanek startuje w plebiscycie tudzież konkursie organizowanym w Waszym rejonie dajcie nam znać na e-mail. Portal florbalki.pl postara się Wam pomóc!POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7432541