FORTUNA EKSTRALIGA: DERBY OSTRAVY2012-12-27
W derbach Ostravy, w których zmierzyły się drużyny FBC Remedicum Ostrava z 1. SC WOOW Vítkovice zwycięzcą okazali się goście z Vitkovic.

Vitkovice lepiej weszły do gry, co dało im komfort kontrolowania całego meczu. Goście już w dziewiątej minucie prowadzili 3-0 i udało się im utrzymać prowadzenie do końca spotkania. Zawodnicy z FBC Ostrava postawili się dopiero w trzeciej tercji, jednak było już za późno, a efektem zbyt otwartej gry było stracenie dwóch goli w ostatnich minutach spotkania. Drużyna w której występuje nasz kadrowicz Michał Dziurdzik będzie musiała uznać wyższość lokalnego rywala, aż do następnych derbów.

FBC ČPP Remedicum Ostrava – 1. SC WOOW Vítkovice 4:8 (0:3, 2:2, 2:3)

FBC: 21. Peřka (Curney), 35. Žák (Skácel), 51. Skácel (Curney), 54. Peřka (Curney) –
1. SC: 2. Hrubý (Jankulár), 7. Jankulár (Heczko), 9. Hrubý (Veltšmíd), 29. Suchánek (Hubálek), 40. Kološ, 45. Jastřembský (Řezanina), 59. Tokoš (Žydel), 60. Žydel.

Pozostaje pozazdrościć naszym południowym sąsiadom tego jak powinno się organizować takie widowiska. Świetna reklama w mediach, spoty reklamowe na facebboku, w serwisie youtube, plakaty itp. dało efekt jak najbardziej pozytywny. Na widowni hali Sareza zasiadło 840 widzów! Mało tego spotkanie zostało specjalnie przeniesione na dogodny termin, aby mogło być pokazywane w publicznej telewizji.
Sędziami w meczu byli arbitrzy znani z polskiej ekstraligi, którzy sędziują spotkania w Tychach, panowie Libor Gavlas i Lukáš Mikula.

Pod tym LINKIEM znajdziecie zapis wideo ze spotkania.

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7419959