PODSUMOWANIE VI i VII KOLEJKI EKSTRALIGI SENIORÓW2012-12-17
Za nami VI i VII kolejka Ekstraligi Seniorów. Były to ostatnie mecze w tym roku kalendarzowym. Po tym jak z rozgrywek wycofała się drużyna Aligotora Gdynia (jej mecze do końca sezonu zapisywane zostały jako walkowery), w rozgrywkach uczestniczy 6 drużyn. W ten weekend rozegrano 4 mecze, wszystkie w Nowym Targu.

Górale Nowy Targ - MUKS Zielonka 11-5 (4-2,3-2,4-1)
retransmisja meczu - tvpodhale.info - LINK >>>

Spotkanie dobrze ułożyło się dla zespołu Górali, gdyż już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Drugą bramkę dorzucił Piotrek Kostela, który sezon zaczynał z Danii. Zielonka wstrząśnięta utratą dwóch bramek, zaczęła odrabiać straty. Starszy z braci Sieńko - Maciej, dwukrotnie pokonał Patryka Brzane. Górale na dwie bramki odpowiedzieli tym samym. Pierwsza tercja zakończyła się więc wynikiem 4:2. Trochę ponad 5 minut po rozpoczęciu II tercji starty zmniejszył kapitan MUKS'u Mateusz Antoniak. W 26 minucie karę otrzymał Paweł Kryński. Górale to wykorzystali i nie długo potem Gotkiewicz Bartosz wpakował piłeczkę do bramki przyjezdnych. Już 6 sekund później ponownie skapitulował bramkarz z Zielonki. Do końca II tercji oba zespoły strzeliły jeszcze po jednej bramce i tercja zakończyła się wynikiem 2-3.  W 3 tercji to już raczej dominacja drużyny z Nowego Targu. Strzelili oni w ostatnich 20 minutach 4 bramki, tracąc przy tym zaledwie 1. Mecz zakończył się wynikiem 11-5.

Szarotka Nowy Targ - Absolwent Siedlec 8-7 (3-3,3-3,1-1) (1-0) dogr.

Po 5 minutach było już 0:1 dla gości. Pierwszą bramkę w meczu strzelił Patryk Hantsch. Nie całe 40 sekund później było już 2:1 dla gospodarzy. Po kolejnych 5 minutach był znowu remis, gdyż Szymon Żak strzelił bramkę na 2:2. Kolejną bramkę strzelił zawodnik z Siedlca i goście znowu byli na prowadzeniu.  Około 2 minuty przed syreną kończącą I tercje Osowski Lesław strzelił bramkę na 3:3. Pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła się wynikiem 3:3. Drugą tercje dobrze rozpoczęli gospodarze i po 25 minutach i 13 sekundach prowadzili 5:3. Bramkę kontaktową strzelił nie całą minute po bramce na 5:3 Miśko Albert. Zespół z Wielkopolski strzelił potem jeszcze 2 bramki. Sebastian Kwak grający w ubiegłym sezonie w Multi Killers Kraków strzelił bramkę dającą remis po II tercji. W 44 minucie Hantsch zdobył kolejną bramkę i jego Absolwent prowadził z jedenastokrotnym mistrzem Polski. Do remisu doprowadził Chleba Łukasz. Po 60 minutach był remis 7:7. I mecz miała rozstrzygnąć dogrywka. Nie zaczęła się ona dobrze, gdyż w 62 minucie Chlebda dostał karę 2+10min. Szarotka jednak okazała się lepsza i w 9 minucie i 44 sekundzie spotkania postawiła przysłowiową kropeczkę nad "i". Szarotka wygrała to spotkanie 8:7, lecz może czuć niedosyt.

Górale Nowy Targ - Absolwent Siedlec 9-4 (3-1,2-2,4-1)

Ten mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż oba te zespoły przed VI kolejką były niepokonane. Spotkanie dobrze zaczęli goście strzelając bramkę w 4 minucie na 0:1. Górale potraktowali to jako "chłodny prysznic" i do końca tercji strzelili 3 bramki. Strzelanie w drugiej tercji, tak samo jak w pierwszej rozpoczęli goście. W 22 minucie Marcin Birk strzelił drugą bramkę dla swojego zespołu. W późniejszym czasie tej tercji strzelali tylko gospodarze i to nie tylko do bramki gości, gdyż strzelili raz do własnej bramki. W 3 tercji 6 bramkę dla zespołu Górali strzelił Artur Tylka. Ostatnią bramkę w ten weekend dla Siedlca strzelił w 50 minucie Szymon Żak. Górale do końca meczu strzelili jeszcze 3 bramki. Strażyńskiego w bramce Siedlca dwukrotnie pokonał Kostela, a raz Siaśkiewicz.

Szarotka Nowy Targ - MUKS Zielonka 6-5 (0-1,3-1,3-3)

W 10 minucie Sebastian Kostecki otworzył wynik i było 0:1. Takim wynikiem zakończyła się też I tercja spotkania.  W 26 minucie został podyktowany przez sędziów rzut karny dla Zielonki. Wykonawcą karnego został Maciej Sieńko. Maciek dobrze go wykonał i było 0:2. Do końca tercji jednak strzelali tylko gospodarzy w kolejności Ryś, Luberda, Spyra. W 43 minucie wynik wyrównał "Anton".  Później serie bramek miała strzeliła drużyna Szarotki strzelając kolejne 3 bramki. Szarotka w ostatnich minutach lekceważąco potraktowała przeciwnika. Myśląc, że mecz się już zakończył i mając 3 bramki przewagi, dowiozą korzystny wynik do końca. O mały włos MUKS mógł doprowadzić do dogrywki.  Zielonka w ostatniej minucie spotkania strzeliła dwie bramki, manewr z wprowadzeniem do pola dodatkowego zawodnika zamiast bramkarza na niewiele się zdała. Nowotarżanie odparli atak gości i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6-5.

UKS Multi 75 Killers Kraków - UKS Aligator Chwarzno Gdynia 5-0 walkower
Jadberg Pionier Tychy - UKS Aligator Chwarzno Gdynia 5-0 walkower