ENERGA: DZIKIE GĘSI ODLECIAŁY Z DWOMA PORAŻKAMI2011-11-01

Na mecze III kolejki Ekstraligi Seniorek Energa Olimpia Osowa wyruszyła do Zielonki, na spotkanie z Dzikimi Gęsiami. Mimo, iż pojechałyśmy w nieco „okrojonym” składzie, byłyśmy bardzo pozytywnie nastawione i pełne wigoru.

Sobotni mecz rozpoczął się sennie. Tempo nie zachwycało, brakowało składnych akcji i strzałów na bramkę. Pierwsza tercja zakończyła  się bezbramkowym remisem. W drugiej tercji wzrosło tempo meczu i w końcu wpadły bramki. Po 30 minutach gry, Dzikie Gęsi sensacyjnie prowadziły 3:1. Na szczęście nie podcięło nam to skrzydeł, a wręcz przeciwnie! Zmobilizowało nas to do twardszej i bardziej dynamicznej gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dwie kary dla zawodniczek z Zielonki i dwa znakomite rozegrania przewagi w wykonaniu Energi doprowadziły do remisu. Druga tercja zakończyła się wynikiem 3:3. Do śmiesznej sytuacji doszło pod koniec tercji, w której Weronika Noga faulowana przez zawodniczkę Dzikich Gęsi… otrzymała karę 5 min! W tym momencie nasza zawodniczka chwyciła się za głowę i … otrzymała kolejne 5 min kary! A żeby tego było mało, przez błąd Sekretarza zawodów Weronika „odsiedziała” 12 min. Nie wiedziałyśmy, że przyjdzie nam stoczyć walkę również z sędziami spotkania. Jak wiadomo: Co nas nie zabije to nas wzmocni! Druga minuta trzeciej tercji i kolejna bramka dla Olimpii. Po minucie znów mogłyśmy cieszyć się z gola po strzale Mai Stenki. Ostatnią bramkę dla Energi strzeliła najmłodsza zawodniczka na boisku Anna Szychta, była to jej pierwsza bramka w lidze seniorek. Na 3 minuty przed końcem do bramki trafiła zawodniczka Dzikich Gęsi, ale już było wiadomo, że innego wyniku, niż zwycięstwo Olimpii, być nie może. Mecz zakończył się wynikiem 4:6.

Dzikie Gęsi Zielonka – Energa Olimpia Osowa 4:6 (0:0, 3:3, 1:3)
1:0 (20:45 min) Bogna Zielenkiewicz, as. Małgorzata Pazio
1:1 (27:03 min) Adrianna Kwiecińska, as. Maja Stenka
2:1 (28:36 min) Katarzyna Chełstowska, as. Paulina Fołek
3:1 (30:08 min) Katarzyna Chełstowska, as. Katarzyna Rogala
34:38 min – 2 min. kary, Anna Romanowska
37:14 min - 2 min. kary, Małgorzata Pazio
3:2 (37:34 min) Maja Stenka, as. Weronika Noga (gra w przewadze)
38:30 min – 2 min. kary, Małgorzata Pazio
3:3 (39:59 min) Weronika Noga, as. Hanna Samson (gra w przewadze)
3:4 (41:49 min) Adrianna Kwiecińska, as. Hanna Samson
3:5 (42:49 min) Adrianna Kwiecińska, as. Maja Stenka
43:57 min – 2 min. kary, Maja Stenka
3:6 (44:47 min) Anna Szychta (gra w osłabieniu)
47:33 min. – 2 min kary, Karolina Littwin
47:33 min – 10 min kary, Weronika Noga (za niesportowe zachowanie)
4:6 (56:26 min) Katarzyna Chełstowska

Najlepsze zawodniczki meczu:
Hanna Samson (Energa Olimpia Osowa)
Katarzyna Chełstowska (Dzikie Gęsi Zielonka)

Niedzielne spotkanie to już całkiem „inna bajka”. Od początku do końca pełną kontrolę nad grą miała Energa. Mecz był przyjemniejszy dla oka kibica, nie było bezsensownej wymiany ciosów. Gra była spokojniejsza i bardziej ułożona niż przeddzień. Nawet sędziowie uspokoili się i panowali nad rozdawaniem bezsensownych kar oraz z przesadnym gwizdaniem (oczywiście w dwie strony). Po raz kolejny Olimpia wykorzystała grę w przewadze, co ani razu nie udało się naszym przeciwniczkom. Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 2:6.

Dzikie Gęsi Zielonka – Energa Olimpia Osowa 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
1:12 min – 2 min kary, Bogna Zielenkiewicz (za podważanie decyzji sędziego)
0:1 (2:38 min) Hanna Samson, as. Natalia Łęgowska
13:53 min – 2 min kary, Adrianna Kwiecińska (za grę ręką)
1:1 (22:40 min) Mariola Gołąb
1:2 (33:44 min) Adrianna Kwiecińska, as. Maja Stenka
1:3 (36:04 min) Adrianna Kwiecińska, as. Maja Stenka
1:4 (39:59 min) Monika Kraus