RAFAŁ FIJAŁKOWSKI DLA FLORBALKI.PL2012-11-15
Dzisiaj przedstawiamy Wam wywiad z grającym trenerem Rafałem Fijałkowskim. Rafał ma 22 lat i jest grającym trenerem w klubie UKS Nowa Łódź. Zobacz o co zapytaliśmy naszego gościa i co nam odpowiedział. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, który przeprowadził Kacper Tyczkowski. Miłego czytania ;)

Kacper Tyczkowski: Jesteś 22 letni zawodnikiem i zarazem trenerem. Jak zaczęła się Twoja przygoda z unihokejem?

Rafał Fijałkowski: Myślę, że jak większości zawodników w Polsce. Pierwszy raz grałem na wf-ie. Byłem w klasie sportowej i trenowałem tenis stołowy. W okresie roztrenowania graliśmy w unihokeja. W 3 klasie gimnazjum pojechałem na mistrzostwa Łodzi jako reprezentacja szkoły i udało nam się wygrać. Potem zdobyliśmy 2 miejsce w województwie. Unihokejem zafascynowaliśmy się razem z naszym pierwszym trenerem Waldemarem Darewskim. Po jakimś czasie pojawił się trener Roman Twerdyk mieszkający w Łodzi, który był też trenerem kadry Polski i to właśnie on nas zgłosił do ligi juniorów, a później już jakoś poszło aż do dzisiaj.

KT: Grasz w zespole Nowa Łódź. Jesteście w I lidze seniorów, jakie macie cele na sezon 2012/2013?

RF: Celem jest dobra gra, ponieważ mamy młody zespół. Póki co wszystko idzie po naszej myśli i wtedy pojawia się słowo „awans”. Zobaczymy jeszcze dużo czasu do końca.

KT: Zagraliście w aktualnym sezonie 4 mecze, 2 pierwsze wygraliście z drużyną Józefiny, 2 pozostałe wygraliście walkowerem z drużyną Prus Żary. Jak oceniasz waszą postawę w tych spotkaniach?

RF: Z Józefiną wygraliśmy założeniem taktycznym. Były to dobre mecze w naszym wykonaniu choć skuteczność powinna być o wiele większa. Jesteśmy zadowoleni z początku sezonu. Z walkowerów byliśmy zawiedzeni, ponieważ przygotowywaliśmy się na mecze z Prusem długo.

KT: Jesteś aktualnie na pierwszej pozycji w I lidze seniorów, w punktacji kanadyjskiej (10 pkt.= 6 bramek + 4 asysty). Czy uważasz, że z aktualną formą mógłbyś być wzmocnieniem w lepszych klubach?

RF: Trudne pytanie, ale myślę, że na pewno nie byłbym osłabieniem.

KT: W ten weekend pauzujecie, zmierzą się natomiast ze sobą dwa pozostałe zespoły, Prusa Żary i  ULKS Józefina. Kto Twoim zdaniem okaże się lepszy?

RF: Według mnie będą to wyrównane spotkania. Zespół Prusa w rozegranym sparingu z nami nie pokazał nic szczególnego. Spodziewaliśmy się po nich o wiele więcej ze względu na doświadczony skład i nazwiska takie jak „Malasiewicz”. Wygraliśmy ten sparing 11:7, więc uważam, że Józefina może sprawić niespodziankę.

KT: Wiele się ostatnio mówi o błędach sędziowskich w polskiej lidze. Czy ty masz zastrzeżenia do Polskich sędziów?

RF: Sam jestem sędzią i wiem, że jest to ciężki „zawód” . Czasami mam zastrzeżenia sam do siebie, więc analogicznie do innych też. Nie ma sędziego, który nie popełnia błędów.

KT: Czy próbujesz naśladować jakiegoś zagranicznego zawodnika?

RF: Czy naśladować to nie, pierwszym zawodnikiem, który mnie zainspirował był Niklas Jihde

KT: Już 2 grudnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata Seniorów 2012 w Szwajcarii. Jak myślisz, które miejsce zajmie reprezentacja Polski?

RF: Jeśli uda im się zakwalifikować do 8 to będzie według mnie sukces. Realnie obstawiam 9-10 miejsce.

KT: Rozegrałeś już sporo meczy. Czy któryś zapadł Ci szczególnie do pamięci?

RF: Tak. W zeszłym sezonie graliśmy z Łochowem. w 59 minucie przegrywaliśmy 10:7. Przez minutę udało nam się strzelić 3 bramki i doprowadzić do dogrywki. Bramkę na 10:10 udało mi się zdobyć, było to niezapomniane przeżycie jak dla mnie. Doprowadziliśmy do dogrywki, którą udało nam się wygrać i mecz skończył się wynikiem 11:10 dla nas.

KT: Czego możemy Ci życzyć? Czy masz jakieś marzenia?

RF: Mojej drużynie awansu do ekstraligi. Ale osobiście mam dwa marzenia. Zagrać chociaż jeden mecz w kadrze Polski i drugie to zdobyć medal mistrzostw Polski w Seniorach jako zawodnik UKS Nowa Łódź.

KT: W takim razie tego Ci życzę w imieniu swoim oraz całej redakcji portalu florbalki.pl. Dziękuje za wywiad. :)

dodał: Kacper Tyczkowski

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 7533313