HIT EKSTRALIGI SENIOREK DLA ABSOLWENTA SIEDLEC2012-11-12

5 i 6 kolejka Ekstraligi za nami, obydwa weekendowe spotkania zwyciężyła drużyna gości. Dużo lepiej niż Gęsi zaprezentowali się zielonkowscy kibice, którzy w liczbie ponad 600 osób w dwumeczu, nieustannie wspierali swoje zawodniczki.

Sobota

Była wola walki, zaangażowanie, dojrzała gra, praca zespołowa, szkoda tylko, że po stronie naszych rywali. Wydawało się, że niektóre gęsi grały z ciężkim plecakami inne za kare, niektóre zaś myślami były gdzieś indziej. Zmobilizowana drużyna Absolwenta wykorzystała to zwłaszcza w pierwszej tercji zdobywając prowadzenie 1-4. Obraz meczu poprawiał się zbiegiem czasu (wygrana trzecia tercja), ale nie na tyle by myśleć o korzystnym rezultacie. Wynik złudny, Siedlec mógłby wygrać dużo wyżej gdyby nie świetna postawa Zuzi Zawiszy w bramce Zielonki.

Wynik: Dzikie Gęsi 4-6 Absolwent Siedlec (1-4, 1-2, 2-0)
Strzały: Dzikie Gęsi 25-18 Absolwent Siedlec (11-6, 7-9, 7-3)
Przebieg spotkania:
03:12 – 0:1 Stachowiak Marta – Kidoń Paulina
07:05 – 0:2 Dutkiewicz Karolina – Stachowiak Marta
08:05 – 0:3 bramka samobójcza
09:27 – 1:3 Rogala Katarzyna – Chełstowska Katarzyna
17:59 – 1:4 Stachowiak Marta – Dutkiewicz Karolina
28:58 – 2 min Kozanecka Agnieszka (blokowanie)

2 – Kasia Rogala, Monika Kryńska, Alicja Chełstowska, Natalia Witak
1 – Małgosia Raszyńska, Paulina Grzelak, Paulina Fotek, Kasia Miczel, Paulina Witak, Ula Szabłowska

NOTY: 5 – poziom międzynarodowy, 4 – bardzo wysoki poziom ligowy, 3 – dobry poziom ligowy, 2 – średni występ, 1 – poniżej oczekiwań

WYWIADY SOBOTA

Zuzanna Zawisza – Dzikie Gęsi Zielonka

Marta Stachowiak i Karolina Dutkiewicz – Absolwent Siedlec

Niedziela

Trenerzy Gęsi wprowadzili wiele zmian w składzie i taktyce, gra Zielonki wyglądała o niebo lepiej. W pierwszej tercji przewagę miały Dzikie Gęsi ale zeszły na przerwę przegrywając 0-1 po samobójczym trafieniu. Pech drużyny trwał dalej, 7 minut dobrej gry w kolejnej odsłonie przerwała niepotrzebna kara Natalii Witak, której konsekwencją była stracona bramka w osłabieniu. Wynik 0-2 jest w unihokeju zawsze do odrobienia, ale nie z takim przeciwnikiem i nie w takiej dyspozycji. Posypały się kolejne bramki, ostatnie 10 minut zagrały już rezerwowe. Wynik gorszy niż w sobotę mimo dużo lepszego spotkania. Końcówka meczuto festiwal dojrzałej gry Siedlczanek, klasę światową w ten weekend pokazała Karolina Dutkiewicz, która obecnie jest najlepszą zawodniczką w Polskiej Lidze.

Zawodniczki Gęsi mają sporo do przemyślenia po tym weekendzie. Jeśli chcą na koniec sezonu cieszyć się z sukcesu i utrzymać ogromną rzeszę kibiców na trybunach to czas wziąć się ostro do pracy.
Wynik: Dzikie Gęsi 2-7 Absolwent Siedlec (0-1, 1-3, 1-3)
Strzały: Dzikie Gęsi 15-27 Absolwent Siedlec (7-11, 5-9, 3-7)
09:45 – 0:1 bramka samobójcza
26:56 – 2 min Witak Natalia (wysoki kij)
28:05 – 0:2 Kidoń Paulina – Stachowiak Marta (bramka w przewadze)
30:41 – 0:3 Karolina Dutkiewicz
32:51 - 0:4 Kidoń Paulina – Stachowiak Marta
37:25 – 1:4 Fotek Paulina – Kryńska Monika
39:00 – niewykorzystany rzut karny (Orkisz Natalia)
39:00 – 2 min Adamska Justyna (uderzenie)